źródło: Samsung

Nowy Samsung Galaxy Note z aparatem w rysiku? Co Wy na to?

Ciekawe wieści napływają z Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych – firma Samsung Electronics złożyła wniosek o przyznanie patentu na wykorzystanie znanego z serii Note rysika S-Pen jako aparatu z pełnym zoomem optycznym.

Obecnie rysik będący częścią najnowszych Note’ów umożliwia nam zdalne wykonanie fotografii za pomocą aparatu wbudowanego w konstrukcję smartfona. To jednak może się zmienić.

Jak można zauważyć na ilustracjach dołączonych do wspomnianego wniosku patentowego, aparat ma zostać umieszczony w górnej części rysika. Klawisz główny S-Pena może służyć jako wyzwalacz ale także także sterować ukrytym w środku zoomem optycznym. 

źródło: patentlymobile.com

Aparat umieszczony w rysiku zastąpić może także kamerę do selfie –  w ten sposób ekran mógłby pokryć całą powierzchnię przedniego panelu urządzenia. Byłby to krok w kierunku całkowicie bezramkowej konstrukcji smartfonów, do której dążą obecnie wszyscy producenci, decydując się na wysuwane aparaty czy slidery. Oznaczałoby to jednak, że aparat przedni znalazłby się w mało szczęśliwym miejscu – wyciąganym stylusie, pojawiającym się przy dolnej krawędzi urządzenia.

Samsung, jak widać, pracuje ciężko, by zwiększyć możliwości swojego rysika. Możliwe więc, że przyszłe laptopy z portfolio producenta również będą z nim kompatybilne. 

źródło: patentlymobile.com

Na tym etapie trudno wypowiadać się nad wygodą korzystania z niewielkiej kamerki na końcówce S-Pena – wykonywanie selfie czy używanie go jako zamiennika głównego aparatu nie wydaje się być zbyt praktycznym rozwiązaniem.

Oczywiście na chwilę obecną to jedynie pomysł i jest duża szansa, że projekt nigdy nie doczeka się realizacji – w przeszłości pojawiały się przecież inne dziwne patenty związane z rysikiem od Samsunga, których nigdy nie zrealizowano. Tak czy inaczej, ciekawy jest sposób, w jaki producenci starają się wykorzystać każdą, nawet najmniejszą przestrzeń w projektach nowych urządzeń mobilnych.

źródło: patentlymobile.com

grafika tytułowa: Samsung