Kolejny ciekawy patent Samsunga – tym razem rysik S Pen jako stojak-podpórka dla smartfona

Znajdowanie kolejnych zastosowań dla dostępnych już rozwiązań jest równie interesujące, co wymyślanie zupełnie nowych technologii. Ciekawe, jakie szanse na rynkowy debiut ma składany S-Pen, który może posłużyć także jako podpórka do smartfona.

Rozwiązanie byłoby oczywiście przeznaczone dla przedstawicieli serii Galaxy Note, których charakteryzuje obecność S Pena. Gdyby jednak Samsung wcielił w życie drugi z patentów, czyli etui-cover z „wbudowanym” rysikiem, stałoby się one dostępne również dla pozostałych, nowych flagowców.

Jeśli zastanawiacie się nad stabilnością takiej podpórki, to serwis źródłowy wyjaśnia, że w momencie, gdy S-Pen jest zgięty, wówczas jest automatycznie blokowany i przytrzymywany przez specjalny mechanizm, znajdujący się w Galaxy Note. Natomiast, gdy rysik jest „wyprostowany”, można go swobodnie wkładać i wyjmować do i z miejsca na niego przeznaczonego.

To już kolejny, ciekawy patent w portfolio Samsunga. Szkoda tylko, że gros z nich pozostaje niewykorzystanych. A wydaje się, że akurat ten mógłby znaleźć mnóstwo fanów, ponieważ przysłużyłby się wygodzie uzytkowania smartfona. Nie potrzebne by było wtedy żadne dodatkowe etui, bowiem wystarczyłby składany S-Pen.

Źródło: Patently Mobile