Samsung ma intrygujący pomysł na nowy stylus do Galaxy Note | Tabletowo.pl

Samsung ma intrygujący pomysł na nowy stylus do Galaxy Note

Dołącz do dyskusji 0

Statystycznie to Samsung składa najwięcej wniosków patentowych. Tym razem zaprojektowano zupełnie nowy stylus do smartfonów z serii Galaxy Note. Jego zastosowanie może jednak pociągnąć za sobą dużo więcej zmian.

Pierwszą z nich miałaby być zmiana nazwy z S Pen na Galaxy Note Pen. Prosty zabieg pozwoliłby zunifikować nomenklaturę smartfona i dedykowanego do niego rysika, a tym samym podkreślić jego wyjątkowość. Dotyczyłoby to bowiem tylko tego jednego przypadku – inne urządzenia nadal otrzymywałyby S Pen (bo Samsung raczej nie zrezygnuje z wypuszczania na rynek tabletów podobnych do Galaxy Tab A 10.1 ze stylusem).

Powyższa zmiana to jednak pikuś w porównaniu z tym, że Galaxy Note Pen, według projektu, został wyposażony również w głośnik. Więcej – miałby on zastąpić ten, wbudowany w smartfonie! Pozwoliłoby to usunąć kratkę, za którą schowany jest głośnik, a tym samym zmniejszyć liczbę otworów. A to z kolei sprawiłoby, że sprzęt mógłby być jeszcze bardziej odporny na zanurzenie w wodzie.

Jeśli w Waszych głowach pojawiło się pytanie: Jak w takim razie odtworzony zostanie dźwięk, gdy rysik będzie wyjęty?, to odpowiedź jest taka: ma on „wychodzić” z otworu, przeznaczonego na stylus.

Ja się jednak najbardziej zastanawiam nad tym, jak Samsungowi udałoby się skutecznie schować Galaxy Note Pen (tak, żeby nie wystawał on poza obudowę smartfona) i jednocześnie sprawić, żeby przez to dźwięk nie był tłumiony (skoro ma odgrywać rolę głównego głośnika).

Źródło: Patently Mobile przez Business Korea

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona