smartfon tablet samsung galaxy note

Samsung Galaxy Note oficjalnie debiutuje w Polsce

smartfon tablet samsung galaxy note

Jakiś czas po oficjalnej premierze Galaxy Note, Samsung poinformował, że jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w listopadzie. Jakież było nasze zdziwienie, jak jeden z naszych Czytelników dał nam znać już pod koniec października, że pierwsze sztuki urządzenia pojawiły się już w sklepach internetowych. Dziś nadszedł dzień oficjalnej polskiej premiery Samsunga Galaxy Note – zarówno na wolnym rynku, jak i u operatorów (choć na stronie żadnego z nich nie znalazłam go w ofercie… przynajmniej dla klientów indywidualnych).

Trudno jednoznacznie określić czy Galaxy Note jest tabletem czy smartfonem. Posiada bowiem wyświetlacz o nietypowej – jak na „inteligentne telefony” – przekątnej 5,3″, a jednocześnie pracuje w oparciu o smartfonową wersję Androida – 2.3 Gingerbread oraz umożliwia wykonywanie połączeń głosowych.

Interesujący w przypadku Galaxy Note jest rysik S-Pen, umożliwiający wprowadzanie tekstu i kontrolę urządzenia. Jak twierdzi Samsung: „S-Pen to narzędzie dla wielbicieli odręcznego wprowadzania danych – rozbudowany moduł rozpoznawania pisma pozwala łatwo i bez dodatkowych czynności przekształcić wprowadzane znaki w cyfrowy zapis. Narzędzie sprawdzi się również w przypadku bardziej artystycznego wykorzystania Galaxy Note – odpowiednia czułość pozwala swobodnie  tworzyć szkice i rysunki”.

Wraz z rynkowym debiutem Samsunga Galaxy Note, premierę ma nowa kategoria aplikacji dostępnych w Samsung Apps – „S Choice”. OmniSketch i Zen Brush to aplikacje oferujące szereg dodatkowych opcji przy szkicowaniu i rysowaniu na najnowszym urządzeniu producenta.

Najważniejsze parametry techniczne Galaxy Note to przede wszystkim 5,3-calowy ekran HD Super AMOLED o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,4GHz, kamerkę 2 Mpix, aparat o rozdzielczości 8 Mpix (z LED, autofokusem i stabilizacją obrazu oraz nagrywaniem wideo w jakości Full HD), 3,5 mm jack audio, GPS, WiFi, 16/32GB pamięci, slot kart microSD oraz baterię o pojemności 2500 mAh. Wymiary modelu ważącego 178 g, to 146,85 x 82,95 x 9,65 mm.

Sugerowana przez producenta cena Samsunga Galaxy Note w Polsce to 2599 złotych. Można go jednak znaleźć i za mniejsze pieniądze – między innymi w Euro (za 2559 złotych – 16GB).

Samsung