Premiera już pojutrze, ale Samsung Galaxy Note 9 zdążył zdradzić jeszcze kilka nowych informacji na swój temat 18

Premiera już pojutrze, ale Samsung Galaxy Note 9 zdążył zdradzić jeszcze kilka nowych informacji na swój temat

Samsung Galaxy Note 9 zadebiutuje już pojutrze, we czwartek, 9 sierpnia 2018 roku. Mamy więc ostatnie chwile, aby dowiedzieć się na jego temat czegoś, co do tej pory pozostawało tajemnicą. Nie jest tego dużo, wszakże większość informacji już ujrzało światło dzienne, lecz najnowsze doniesienia są nie mniej interesujące.

Zdecydowanie największą nowością w przypadku tegorocznego Notatnika będzie nowy S Pen. Po raz pierwszy zostanie bowiem wyposażony w moduł Bluetooth, dzięki czemu zaoferuje niedostępne dotychczas funkcje. Na widocznych poniższej grafikach, które wyglądają na żywcem wyjęte ze strony, poświęconej Galaxy Note 9, możemy przeczytać, że rysik umożliwi wywoływanie migawki w aparacie, przerzucanie slajdów w prezentacjach i kontrolowanie aplikacji. Stylus ma także wykrywać 4096 poziomów nacisku. Nie zabraknie też funkcji tworzenia notatek na wyłączonym ekranie.

Co ciekawe, domyślny kolor linii będzie taki sam, jak kolor S Pena (widać to na drugiej grafice). Samsung ma również sprzedawać same rysiki, więc jeśli ktoś zgubi swój lub zechce mieć stylus w innym kolorze, to będzie go mógł sobie kupić.

Serwisowi źródłowemu udało się również potwierdzić, że Galaxy Note 9 zaoferuje podwójny aparat główny, w którym główne oczko z obiektywem szerokokątnym będzie miało zmienną przysłonę f/1.5-f/2.4, a tym samym umożliwi zrobienie świetnego zdjęcia zarówno w dzień, jak i w nocy, gdy światła jest zdecydowanie mniej.

Co więcej, w materiale promocyjnym Samsung zapewnia, że aparat jest inteligentny i rozpoznaje obiekt, na który patrzy użytkownik, by na tej podstawie jak najlepiej dopasować parametry, jak na przykład kontrast, balans bieli i ekspozycję. Oprogramowanie ma też wykrywać szumy oraz rozmazania, i jeśli będzie to konieczne, zachęcić właściciela Galaxy Note 9 do zrobienia kolejnego zdjęcia, tym razem bez tych mankamentów.

Najnowszy notatnik zaoferuje również nowy styl systemu DeX, który zadebiutował wraz z tabletem Galaxy Tab S4. Producentowi udało się bowiem wyeliminować konieczność korzystania z dedykowanej stacji dokującej – do uruchomienia desktopowej wersji Androida na drugim ekranie wystarczy tylko kabel HDMI i odpowiednia przejściówka z HDMI na USB-C.

Premiera już pojutrze, ale Samsung Galaxy Note 9 zdążył zdradzić jeszcze kilka nowych informacji na swój temat 23
fot. WinFuture

Serwis WinFuture przy okazji podaje, że Galaxy Note 9 będzie minimalnie grubszy i troszkę cięższy od Galaxy Note 8 – tegoroczny model ma mieć grubość 8,8 mm (vs 8,6 mm) i ważyć 201 gramów (vs 195 gramów). Przedsprzedaż smartfona ma się rozpocząć zaraz po oficjalnej premierze i potrwać do 23 sierpnia 2018 roku włącznie.

W Polsce na pewno dostępna będzie konfiguracja 6 GB/128 GB, która ma kosztować 4299 złotych. Nie wiadomo natomiast, co z wersją 512 GB z (podobno) 8 GB RAM. Nie wiemy też, jaką ofertę przedsprzedażową producent przygotował dla polskich klientów, ale osobiście – patrząc przez pryzmat pre-orderów ostatnich flagowców tej marki – nie spodziewałbym się prezentów, tylko atrakcyjnej propozycji odkupu starego smartfona (w przypadku Galaxy S9 i Galaxy S9+ Koreańczycy dawali 400 złotych).

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/08/03/smartfon-samsung-galaxy-note-9-potwierdzona-specyfikacja/

Źródło: WinFuture