Dobra wiadomość: do Polski trafi wydajniejsza wersja Samsunga Galaxy Note 9 | Tabletowo.pl

Dobra wiadomość: do Polski trafi wydajniejsza wersja Samsunga Galaxy Note 9

Dołącz do dyskusji 0

Do premiery Samsunga Galaxy Note 9 coraz bliżej, więc zaczynają pojawiać się pierwsze przecieki na jego temat. Tym razem są one wyjątkowo obiecujące, bowiem wiele wskazuje na to, że do Polski trafi wydajniejsza wersja tegorocznej odsłony Notatnika.

Pod koniec marca w bazie Geekbench pojawił się test Samsunga Galaxy Note 9, a dokładniej wersji, wyposażonej w  procesor Qualcomm Snapdragon 845. Tym razem przetestowano smartfon z Exynosem 9810 i wyniki przez niego osiągnięte są naprawdę obiecujące.

Samsung Galaxy Note 9 ze Snapdragonem 845 uzyskał wynik 2190 punktów w teście single-core oraz 8806 punktów w teście multi-core. Wersja z Exynosem 9810 poradziła sobie wyraźnie lepiej, gdyż „wykręciła” 2737 punktów w teście single-core i 9064 punktów w teście multi-core. Warto zauważyć, że w obu przypadkach urządzenia dysponowały także 6 GB RAM i Androidem 8.1.0 Oreo.

Do tej pory w Europie Samsung sprzedawał swoje flagowce z własnymi procesorami, więc można przyjąć, że na naszym rynku ujrzymy wydajniejszą wersję Galaxy Note 9.

Premiery najnowszego Notatnika spodziewamy się w sierpniu, aczkolwiek pojawiają się doniesienia, że smartfon zadebiutuje już pod koniec lipca. Na razie przecieków na temat tego sprzetu nie mamy zbyt wiele, ale urządzenie może zaoferować większy (w porównaniu do swojego poprzednika) ekran  o przekątnej 6,4 cala, wykonany w technologii Super AMOLED i oczywiście obustronnie zakrzywiony. Prawdopodobnie znajdziemy w nim też większą baterię oraz nowszą wersję inteligentnego asystenta Samsunga – Bixby. Producent ma również przeprojektować tył urządzenia tak, aby czytnik linii papilarnych znajdował się w bardziej ergonomicznej pozycji niż we wcześniejszym modelu.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Note 8

Źródło: GizChina, GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona