Samsung wkrótce podejmie ostateczną decyzję, czy Galaxy Note 9 będzie miał czytnik linii papilarnych w ekranie | Tabletowo.pl

Samsung wkrótce podejmie ostateczną decyzję, czy Galaxy Note 9 będzie miał czytnik linii papilarnych w ekranie

Dołącz do dyskusji 0

Czytnik linii papilarnych w ekranie to bardzo kusząca innowacja, lecz na razie jedynie Vivo zdecydowało się wypuścić na rynek smartfon z nim na pokładzie (a właściwie to nawet dwa, bo Vivo X20 Plus UD i Vivo X21 Screen Fingerprint). Samsung również jednak patrzy z zainteresowaniem na to rozwiązanie i jeszcze w tym miesiącu ma podjąć decyzję, czy zastosować je w Galaxy Note 9.

Jak donosi południowokoreański serwis The Investor, spółka Samsung Display przygotowała trzy lub cztery sposoby na implementację czytnika linii papilarnych w ekranie i przedstawiła je Samsung Electronics. Podobno obie strony poważne rozważają wdrożenie jednego z nich w Galaxy Note 9 i ostateczną decyzję podejmą jeszcze w tym miesiącu.

Co ciekawe, to właśnie kwestia zastosowania czytnika linii papilarnych w ekranie jest powodem, opóźniającym opracowanie finalnego konceptu następcy Galaxy Note 8. W przeszłości bowiem ostateczny kształt nowego Notatnika był gotowy na około pięć miesięcy przed jego oficjalną premierą. Samsung ma więc ostatnie chwile, aby ustalić, jak ma wyglądać Galaxy Note 9, gdyż jego debiutu spodziewamy się w sierpniu 2018 roku.

Serwis źródłowy informuje również, że Samsung Display od wielu lat opracowuje sposób zintegrowania czytnika linii papilarnych z ekranem, lecz dotychczasowe wysiłki nie były satysfakcjonujące. Spółka mimo wszystko nie odpuszczała, dzięki czemu najpewniej w końcu udało się stworzyć rozwiązanie, które spełni oczekiwania zarówno samego producenta, jak i użytkowników Galaxy Note 9. Szczególnie, że jest jeszcze parę miesięcy, aby je dopracować do perfekcji.

Co więcej, oczekuje się, że zastosowanie zintegrowanego z wyświetlaczem czytnika linii papilarnych pozwoli wydłużyć czas pracy smartfona na pojedynczym ładowaniu. Usunięcie skanera z plecków smartfona ma bowiem umożliwić zastosowanie akumulatora o większej pojemności.

Czytnik linii papilarnych w ekranie jest jednak drogą technologią – szacuje się, że kosztuje więcej niż system Face ID od Apple, na który koncern z Cupertino wydaje 15,2 dolara za sztukę. Najpewniej wpłynie to na cenę Galaxy Note 9. Mimo to, konkurencja także jest zainteresowana rozwiązaniem do Samsung Display. Spora część obserwatorów rynku uważa jednak, że wciąż brakuje technicznych możliwości masowej produkcji tego typu urządzeń. Jeśli mają rację, to jeszcze długo zintegrowany z wyświetlaczem skaner będzie czymś elitarnym.

A Wy wolelibyście klasyczny czytnik na pleckach czy taki w ekranie?

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Note 8 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: The Investor

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona