Samsung Galaxy Note 9 w kolorze czarnym (fot. WinFuture)

Zmiana planów: Galaxy Note 9 może być droższy niż Galaxy Note 8, ale za to będzie miał 128 GB pamięci

Według ostatnich doniesień, Galaxy Note 9 miał kosztować dokładnie tyle samo, co Galaxy Note 8, czyli 4299 złotych. Najnowsze nie są jednak już tak optymistyczne, lecz z drugiej strony za nieco wyższą cenę klienci dostaną dwa razy więcej pamięci wbudowanej, tj. 128 GB.

Na temat Galaxy Note 9 wiemy już niemal wszystko – podczas premiery zwracać będziemy uwagę na takie szczegóły, jak dokładna lista funkcji nowego, ulepszonego S Pena, czy nowe możliwości podwójnego aparatu głównego, umieszczonego na tyle smartfona. Wciąż jednak pojawiają się kolejne doniesienia, które nieco rewidują utworzony w naszej wyobraźni obraz następcy Galaxy Note 8.

Jak bowiem donosi niemiecki serwis WinFuture (znany doskonale z wiarygodnych przecieków), bazowa wersja Galaxy Note 9 ma mieć 128 GB pamięci wbudowanej, a nie – jak do tej pory myśleliśmy – 64 GB. W związku z tym nie można oczekiwać, że nowy model będzie kosztował tyle samo, co poprzedni. Za tę konfigurację przyjdzie klientom zapłacić ~1050 euro, tj. równowartość ~4500 złotych – a przynajmniej tak wynika z informacji, przekazanych przez europejskich dystrybutorów.

Na rynku pojawi się również wersja z 512 GB pamięci wbudowanej, która ma kosztować 1250 euro, tj. równowartość ~5350 złotych. Jeżeli w tym miejscu zastanawiacie się, ile trzeba będzie zapłacić za model z 256 GB przestrzenią na pliki, to odpowiedź brzmi: taki w ogóle nie trafi do sprzedaży.

Jeśli wierzyć doniesieniom, przekazywanym przez serwis WinFuture, Galaxy Note 9 128 GB dostępny będzie w Europie w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i fioletowym, natomiast Galaxy Note 9 512 GB tylko w dwóch: czarnym i niebieskim. Niewykluczone, że drugi z ww. wariantów zaoferuje także 8 GB RAM, aczkolwiek to na razie są tylko plotki.

Co ciekawe, na rynku podobno pojawi się także brązowa wersja kolorystyczna, aczkolwiek nie wiadomo, do jakich krajów ona trafi.

W takich kolorach ma być dostępny Samsung Galaxy Note 9 (fot. Android Headlines)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/07/24/samsung-galaxy-note-coraz-drozszy-wyzsza-cena/

Źródło: WinFuture, @rquandt