Kto chce wiedzieć jak bardzo drogi będzie Samsung Galaxy Note 8 w Polsce? | Tabletowo.pl

Kto chce wiedzieć jak bardzo drogi będzie Samsung Galaxy Note 8 w Polsce?

Dołącz do dyskusji 0

Ceny high-endowych smartfonów szybują w tym roku na coraz wyższe poziomy. Producenci nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii. Samsung również. Poznaliśmy bowiem właśnie (prawdopodobną) cenę Galaxy Note 8 w Polsce i cóż tu dużo mówić: tak drogo do tej pory nigdy nie było.

Już w czerwcu znany i poważany leakster, Evan Blass, dał cynka całemu światu, że Galaxy Note 8 ma kosztować w Europie 999 euro. I choć była to bardzo cenna informacja, to nadal nie wiedzieliśmy, ile za ten smartfon trzeba będzie zapłacić w Polsce. Producenci raczej bowiem nie stosują prostego przelicznika walut i najczęściej sprzedają swoje urządzenia w naszym kraju o wiele drożej niż w Europie Zachodniej.

Dlatego całkiem uzasadnione było podejrzenie, że Galaxy Note 8 może kosztować w Polsce nawet i 4499 złotych. 999 euro po przeliczeniu daje bowiem ~4300 złotych, jednak bardzo często elektronika u nas jest droższa o kilkaset złotych niż za naszą zachodnią granicą. Przykłady da się mnożyć właściwie w nieskończoność, ale to nie miejsce i czas na to.

Osobiście jednak – mimo wszystko – miałem nadzieję, że Samsung aż tak bardzo nie zaszaleje z polską ceną Galaxy Note 8. Opierałem ją przede wszystkim na fakcie, że Galaxy Note 7 kosztował w Europie Zachodniej 899 euro, natomiast w Polsce 3799 złotych, podczas gdy po samym, bezpośrednim przeliczeniu po ówczesnym kursie była to równowartość ~3840 złotych. Dlatego brałem pod uwagę również możliwość, że klientom w kraju nad Wisłą przyjdzie za ten smartfon zapłacić 4199-4299 złotych.

Jak się właśnie okazuje, moje nadzieje nie okazały się płonne. Według informacji, jakie udało się pozyskać serwisowi źródłowemu, Galaxy Note 8 ma kosztować w Polsce 4299 złotych. W przedsprzedaży do smartfona ma być dołączana stacja DeX, którą aktualnie da się kupić u autoryzowanych sprzedawców za 449-499 złotych (a ogólnie nawet już za 400 złotych). Do tego klienci otrzymają również pakiet Guard, aczkolwiek nie wiadomo, czy będzie on obejmował także gwarancję jednorazowej, nieodpłatnej wymiany wyświetlacza (w przypadku fizycznego uszkodzenia z winy użytkownika) w ciągu 12 miesięcy od daty zakupu.

Przedsprzedaż ma podobno wystartować dzień po oficjalnej prezentacji smartfona, czyli 24 sierpnia. Wysyłka zamówionych urządzeń ma się natomiast rozpocząć 15 września.

A jak jesteśmy już w temacie Galaxy Note 8, to poniżej możecie obejrzeć oficjalną zapowiedź wideo, opublikowaną przez samego Samsunga. Traktuje ona o możliwościach fotograficznych najnowszego Notatnika i sugeruje, że będzie on w stanie m.in. zrobić taki efekt bokeh, jakiego nie potrafi uzyskać żaden, dostępny na komercyjnym rynku smartfon.

Źródło: gsmManiaK

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona