Samsung Galaxy Note 8.0

Samsung Galaxy Note 8.0 – przerośnięty Note 2 (pierwsze wrażenia z MWC 2013)

samsung galaxy note 8.0

Kolejny raz zostaliśmy brutalnie uświadomieni – tym razem przez Samsunga, że nie można wierzyć we wszystkie, nawet najbardziej prawdopodobne spekulacje pojawiające się przed targami technologicznymi. Z kilku tabletów, które rzekomo miał zaprezentować koreański koncern, na MWC 2013 w Barcelonie poznaliśmy tylko jeden. Ale za to jaki! Nie doczekaliśmy się, niestety, premiery trzeciej generacji urządzeń z serii Galaxy Tab: 7″ i 10,1″ – ciekawe czy naprawdę istnieją, a jeśli tak – kiedy faktycznie zadebiutują. Ale skoro mamy jedną gwiazdę Samsungowego stoiska, a wierzcie mi, że promowana jest naprawdę na poziomie (kilka stołów z kilkunastoma egzemplarzami testowymi na każdym), warto jej się przyjrzeć z bliska. Mowa oczywiście o Samsungu Galaxy Note 8.0, który przypomina przerośniętego Note’a 2. Ba! Idąc tym tropem – przerośniętego Galaxy S3. Jest lekki, cienki i dobrze leży w dłoniach.

Na temat systemu operacyjnego i interfejsu tego urządzenia nie trzeba się rozpisywać, bowiem oferuje dokładnie te same funkcje, co Galaxy Note 2 i Galaxy Note 10.1. Łącznie z, między innymi, MultiWindow (możliwość pracy na dwóch otwartych aplikacjach jednocześnie dzięki współdzieleniu ekranu), AirView (podgląd zdjęć w folderze, mejli w skrzynce bez potrzeby ich otwierania) oraz Popup play (odtwarzanie wideo w małym oknie podczas wykonywania innych czynności). Jego systemem operacyjnym jest Android 4.1.2 Jelly Bean.

Urządzenie działa bardzo płynnie i wydajnie – przynajmniej takie wrażenie można odnieść po dłuższej chwili z nim spędzonej. Ekran sprawia niezłe wrażenie (na chwilę obecną trudno cokolwiek więcej powiedzieć na jego temat), a rysik spełnia swoją rolę dokładnie tak samo, jak w każdym innym sprzęcie z serii Note. Jedną z najważniejszch funkcji Galaxy Note 8.0 jest możliwość wykonywania rozmów głosowych, dzięki czemu otrzymujemy tablet i telefon w jednym – dla osób, które chcą kupić jedno urządzenie, takie rozwiązanie może się okazać interesujące. Bo przecież rozmawiać można z niego dzięki słuchawce Bluetooth.

To tak na szybko tyle – spadam dalej pochodzić po halach i poszukać ciekawostek. Jeżeli macie jakieś pytania – śmiało, postaram się odpowiedzieć. A parametrów technicznych modelu szukajcie w poprzednim wpisie na temat tego modelu.

Samsung Galaxy Note 8.0

Samsung Galaxy Note 8.0

Samsung Galaxy Note 8.0

samsung galaxy note 8.0

samsung galaxy note 8.0

samsung galaxy note 8.0

samsung galaxy note 8.0

_

Partnerem fotograficznym tegorocznego wyjazdu na MWC jest firma Canon.