Samsung Galaxy Note 4 wprowadzi nowe możliwości wykorzystania czytnika linii papilarnych

Premiera każdego kolejnego urządzenia Samsunga przynosi ze sobą nowości związane z udoskonaleniem usług bądź funkcji dostępnych we wcześniejszych urządzeniach. Podobbnie będzie w przypadku Galaxy Note 4, który – jako pierwszy przedstawiciel tej serii – zyska czytnik linii papilarnych wbudowany w dolną część ekranu i przycisk Home. Co ważne, będzie oferował więcej możliwości niż dotychczasowe urządzenia z tym rozwiązaniem, czyli Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5, jak również Galaxy S5.

W Samsungu Galaxy Note 4 ma zostać zastosowane rozwiązanie dostarczane przez firmę Synaptics – Natural ID (dokładnie to samo, co w Galaxy S5). Ma jednak oferować więcej możliwości niż wyłącznie możliwość odblokowania ekranu za pomocą odcisku palca, dostania się w podobny sposób do trybu prywatnego, jak również autoryzacji płatności PayPal czy weryfikacji konta Samsung.

Według SamMobile w Galaxy Note 4, jako pierwszym urządzeniu Samsunga, zobaczymy Fingerprint Shortcuts. Ma to być możliwość, jak nazwa wskazuje, odblokowania ekranu i bezpośredniego przejścia do ustawionej wcześniej aplikacji, oczywiście za pomocą rozpoznania przez czytnik odcisku palca. Wiele wskazuje na to, że do każdego będzie można przypisać skrót do innego programu.

Kolejną nowością ma być Web Sign-in. Funkcja ta ma pozwalać logować się na strony internetowe, oczywiście wymagające tego zabiegu, za pomocą odcisku palca. Najpierw wymagane będzie zalogowanie się z poziomu klawiatury, a następnie ustawienie, by przy kolejnych logowaniach można było korzystać z nowej możliwości autoryzacji.

Te i inne nowości związane z Samsungiem Galaxy Note 4 poznamy już 3 września podczas konferencji koreańskiego koncernu.

Wiele również wskazuje na to, że nowości dotyczące wykorzystania skanera odcisków palców zostaną dodane do pozostałych urządzeń w procesie aktualizacji. To jednak na razie wyłącznie spekulacje.