Samsung Galaxy Note 4 może mieć czujnik UV | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Note 4 może mieć czujnik UV

Dołącz do dyskusji 0

Galaxy Note 4 jest obecnie jednym z bardziej oczekiwanych urządzeń Samsunga. Od kilku miesięcy sukcesywnie przedostają się do sieci informację na jego temat. Na naszym portalu możecie już przeczytać przewidywaną specyfikację oraz informację o tym, że producent zamierza wprowadzić do niego skaner tęczówki oka. Wczoraj redakcja SamMobile poinformowała, że Koreańczycy umieszczą w nim sensor promieniowania ultrafioletowego, który ma zapewnić nam bezpieczeństwo w słoneczne dni.

Samsung Galaxy Note 4 ma być pierwszym na świecie urządzeniem wykorzystującym czujnik UV. Po co producent postanowił umieścić go w swoim urządzeniu? Aby jego użytkownicy nie byli narażeni na szkodliwe działanie gwiazdy centralnej. Tablet ma nas poinformować, jak bardzo w danej chwili jest niebezpieczne słońce i poradzić, co należy zrobić, aby być bezpiecznym. Wśród wskazówek znajdziemy między innymi polecenie założenia okularów przeciwsłonecznych, kapelusza, odzieży ochronnej, czy unikania przebywania na otwartej przestrzeni.

Sunrise

Producent od kilku lat angażuje się w ochronę zdrowia użytkowników swoich urządzeń. Już w Samsungu Galaxy S4 mogliśmy znaleźć szereg aplikacji S Health, które pozwalają zapewnić dobrą kondycję naszego organizmu. Dzięki nim możemy między innymi kontrolować intensywność naszych treningów, monitorować przebytą odległość oraz sprawdzać nasz puls. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie ta firma zamierza wprowadzić czujnik promieniowania ultrafioletowego w swoich urządzeniach jako pierwsza. Jeżeli sensor będzie prawidłowo pokazywał informację na temat intensywności promieniowania słońca, to może być bardzo przydatny, chociażby podczas wakacyjnych wypadów nad morze.

s health

Infografika pokazująca możliwości S Health na przykładzie Samsunga Galaxy S4

Przypomnijmy, że Note 4 ma zostać zaprezentowany piątego września na targach IFA 2014.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona