Galaxy Note 20 jeszcze nie ostygł po premierze, a Samsung ma już dla niego poprawki

Premiera smartfonów serii Galaxy Note 20 od Samsunga już za nami. Minie jeszcze trochę czasu, zanim urządzenia zaczną być rozsyłane do osób zamawiających je w przedsprzedaży, ale wiemy już, że zaraz po otwarciu pudełka z urządzeniem będą mogli zainstalować wstępny pakiet poprawek.

Galaxy Note 20 – przedwczoraj premiera, dziś poprawki

To nie jest nowość w wypadku producentów smartfonów. Wielokrotnie podczas branżowych prezentacji widzimy działanie jakiejś nowej funkcji, a potem dowiadujemy się, że nawet najnowsze urządzenia dostaną je później, razem z którąś z następnych aktualizacji nakładki systemowej.

Podobnie rzecz się ma z Galaxy Note 20, przy czym Samsung nie miał zamiaru podczas konferencji mówić, że zamierza łatać jakieś dziury w oprogramowaniu smartfona czy usprawniać jego działanie. Wszak podczas pokazu wszystko musi być określane jako „naj”.

Galaxy Note 20 software update
Aktualizacja dla Samsunga Galaxy Note 20 (fot. Sammobile)

Tak czy siak, prawie 500 MB danych będzie możliwe do pobrania dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakup Galaxy Note 20 lub Galaxy Note 20 Ultra.

Opis aktualizacji nie precyzuje dokładnie zmian, jakie zajdą po zainstalowaniu pakietu, a określa je zbiorczo mianem poprawek, usprawnień i rozszerzenia funkcji. Dodatkowo aktualizacja zawiera zabezpieczenia Androida na sierpień.

Aktualizacja dostępna dla Galaxy Note 10 – znacznie mniejsza

Podobny, choć liczący znacznie mniej pakiet poprawek dostały ubiegłoroczne flagowce (np. Galaxy Note 10).

Samsung Galaxy Note 20

Spore obietnice Samsunga

Samsung zdeklarował się podczas prezentacji nowych flagowców, że od teraz będzie dostarczał trzy duże aktualizacje Androida dla swoich najważniejszych urządzeń mobilnych. Wychodziłoby więc na to, że Galaxy Note 20 dostanie nie tylko Androida 12 (czego byśmy się spodziewali po Samsungu), ale także Androida 13.