smartfon Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ (fot. @evleaks)

Według wstępnych prognoz Galaxy Note 10 nie pobije rekordu sprzedaży

Już jutro, o godzinie 22:00 polskiego czasu, Samsung oficjalnie zaprezentuje Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. Wydaje się to czystą formalnością, bowiem jeszcze przed premierą nowych Notatników do sieci wyciekły wszystkie najważniejsze informacje o nich, włącznie z cenami w Europie. Teraz pojawiły się natomiast pierwsze prognozy na temat sprzedaży nadchodzących high-endów południowokoreańskiego producenta.

Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ będą najlepszymi (pod względem wyposażenia i możliwości) smartfonami w ofercie Samsunga – to nie ulega żadnej wątpliwości. Gdyby nie wysokie ceny, z pewnością kupiłyby je dziesiątki milionów klientów na całym świecie. Na szczęście dla (wybranych) użytkowników, istnieją całkiem atrakcyjne alternatywy, jak na przykład Infinix Note 6.

Reklama

Jeszcze żaden smartfon nie był tak podobny do Galaxy Note, jak Infinix Note 6

Galaxy Note, to jednak Galaxy Note i nie wszyscy chcą zgodzić się na tak daleko idące kompromisy. Zainteresowani najnowszymi Notatnikami muszą przygotować się na niemały wydatek, gdyż (według ostatnich doniesień) ceny Galaxy Note 10 mają zaczynać się w Europie od 949 euro, a Galaxy Note 10+ od 1049 euro. Jeśli się one potwierdzą, nowy model będzie nieco tańszy od Galaxy Note 9, który kosztował w Polsce od 4299 złotych za wersję 6 GB/128 GB (na Starym Kontynencie od 999 euro).

Dopóki Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ nie trafią do sprzedaży, nie dowiemy się, jaki jest na nie popyt, ale mimo to pojawiły się już pierwsze prognozy na ten temat. Według obserwatorów rynku, do końca roku Samsung może sprzedać 9,7 miliona sztuk swoich najnowszych Notatników. To tylko nieznacznie więcej w porównaniu do Galaxy Note 9, który (jak wynika z danych Counterpoint Research) do końca 2018 roku sprzedał się w 9,6 mln egzemplarzy.

To jednocześnie też sporo mniej sprzedanych sztuk niż Galaxy Note 8, bowiem ten model do końca 2017 roku przekroczył pułap 10 milionów egzemplarzy dostarczonych do rąk klientów. Do tak świetnego wyniku niewątpliwie przyczyniło się jednak wycofanie ze sprzedaży Galaxy Note 7, który miał problemy natury konstrukcyjnej.

Oczywiście dopiero czas pokaże, jak będą sprzedawać się Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+, ale jeśli prognozy się potwierdzą, to Samsung nie powinien mieć powodów do narzekań, gdyż to mimo wszystko bardzo dobre wyniki.

Specyfikacja Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

Oto pełna specyfikacja Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. Co Wy na to?

Źródło: Yonhap News Agency, @evleaks