Samsung Galaxy Note 10.1 ostatecznie z czterema rdzeniami i 2GB RAM – wideo (update: cena w Polsce)

Samsung Galaxy Note 10.1

Samsung wreszcie oficjalnie wypowiedział się na temat wyczekiwanego większego brata tabletofonu Galaxy Note, Samsunga Galaxy Note 10.1. Urządzenie, które wprowadzone zostało do sprzedaży w pierwszych sklepach zagranicznych (750 dolarów – 16GB, WiFi), ostatecznie doczekało się kilku słów ze strony producenta i promocyjnego wideo.

Ostatecznie tablet został wyposażony w czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,4GHz, 2GB RAM, ekran o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, aparat 5 Mpix, kamerkę, Bluetooth 4.0, GPS, slot kart microSD, 16GB/32GB/64GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 7000 mAh.

Europejskie ceny tabletu przedstawiają się następująco:
– 479 euro za WiFi,
– 599 euro za 3G.

Wszystkim, którzy nie wierzyli w to, że warto czekać na premierę Samsunga Galaxy Note 10.1, polecam obejrzeć poniższe wideo. Producent pokazał w nim ciekawe możliwości wykorzystania stylusa S Pen. Jak się właśnie okazało, urządzenie oferuje możliwość otwarcia dwóch programów i jednoczesnej pracy na obu – np. w przeglądarce i aplikacji S Note, na jednym ekranie, a także dowolne manewrowanie ich rozmieszczeniem.

Dodatkowo użytkownik może tworzyć notatki z ośmioma różnymi tłami, dodając do nich nagrane filmiki i adnotacje. Klawiatura wirtualna w każdej chwili może być zwiększona/zmniejszona. Co więcej, podczas tworzenia notatek możemy skorzystać z funkcji konwersji pisma ręcznego na tekst oraz nagrywać poszczególne kroki rysunku.

Więcej zobaczycie w promocyjnym wideo, przestawiającym najciekawsze możliwości Samsunga Galaxy Note 10.1:

Jak zapowiedział dziś koreański producent, Samsung Galaxy Note 10.1 ma być dostępny „globalnie” jeszcze w tym miesiącu (tj. w sierpniu). Obecnie do sprzedaży trafiają dwie wersje modele: „WiFi-only” i 3G, edycja z 4G ma zadebiutować w najbliższym czasie. Czekamy na premierę urządzenia w Polsce.

Samsung Galaxy Note 10.1

Samsung Galaxy Note 10.1

źródło

Aktualizacja:

I znamy już polską cenę modelu. Z informacji prasowej producenta:

Sugerowana cena detaliczna GALAXY Note 10.1 to 2999 zł

Nie wiadomo jednak o którą konfigurację chodzi – WiFi czy 3G, bo przecież różnie może być. Jak tylko otrzymam odpowiedź od Samsunga, wpis zostanie ponownie zaktualizowany. Chodzi o wersję WiFi z 16GB pamięci. Ostatecznie okazało się, że chodzi o wersję z 3G.