smartfon Samsung Galaxy M51 smartphone
Samsung Galaxy M51 (źródło: Samsung)

Samsung Galaxy M51 z przeogromną baterią debiutuje w Europie, a wkrótce też w Polsce

Producenci bardzo długo opierali się przed stosowaniem w swoich smartfonach akumulatorów o ponadprzeciętnych pojemnościach. Powoli się to zmienia, a Samsung Galaxy M51 wręcz wysuwa się przed szereg pod tym względem.

Nie ilość, a jakość się liczy(ła)

Producenci przez wiele lat starali się przekonać użytkowników, że to nie pojemność akumulatora, tylko dobrze zoptymalizowane oprogramowanie jest kluczem do długiego czasu pracy na pojedynczym ładowaniu. W związku z tym, wśród produktów największych marek trudno było znaleźć pozycje z „większą” baterią.

W ostatnim czasie można jednak zauważyć zmianę podejścia producentów do tej kwestii. Akumulatory o pojemności 4000+ mAh stają się niemal standardem, choć wynika to też z tego, jakimi parametrami charakteryzują się nowe smartfony. Samsung Galaxy M51 oferuje jednak ponadprzeciętnie „dużą” baterię.

Specyfikacja Samsung Galaxy M51

Akumulator o ponadprzeciętnej pojemności to jedna z cech, która ogólnie wyróżnia smartfony z serii Galaxy M. W przypadku nowego modelu Galaxy M51 Samsung poszedł jednak o krok dalej i zastosował w nim baterię, która ma aż 7000 mAh. Potencjalnie użytkownicy będą więc mogli liczyć na bardzo długi czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

Samsung nie zapomniał też o zapewnieniu obsługi technologii szybkiego ładowania – smartfon można ładować z mocą nawet 25 W. Co bardzo istotne, producent dodaje do zestawu sprzedażowego odpowiedni zasilacz. Nie podaje jednak, ile potrwa ładowanie od 0% do 100%.

smartfon Samsung Galaxy M51 smartphone
Samsung Galaxy M51 (źródło: Samsung)

Bateria o pojemności 7000 mAh to niewątpliwie karta przetargowa w przypadku tego modelu, ale pozostała specyfikacja Samsung Galaxy M51 również jest bardzo dobra. Obejmuje ona m.in. wyświetlacz Super AMOLED typu Infinity-O o przekątnej 6,7 cala z okrągłym otworem na aparat do selfie i rozmów wideo. Producent nie podaje informacji o jego rozdzielczości, ale najprawdopodobniej jest to Full HD+.

Smartfon ponadto oferuje ośmiordzeniowy procesor (Samsung nie precyzuje, co to dokładnie za układ) oraz 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej (do dyspozycji użytkownika pozostaje ~106 GB) z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 512 GB.

smartfon Samsung Galaxy M51 smartphone
Samsung Galaxy M51 (źródło: Samsung)

Jeśli natomiast chodzi o aparaty, to na przodzie smartfona znajduje się pojedynczy o rozdzielczości 32 Mpix, zaś na tyle poczwórny 64 Mpix (f/1.8) + 12 Mpix (f/2.2) z obiektywem ultraszerokokątnym o kącie widzenia 123° + 5 Mpix (f/2.4) do zdjęć makro + 5 Mpix (f/2.4) do pomiaru głębi.

Zapewne w ramach oszczędności, specyfikacja Samsung Galaxy M51 nie obejmuje ekranowego czytnika linii papilarnych – skaner odcisków palców znajduje się na bocznej krawędzi.

Cena Samsung Galaxy M51

Cena Samsung Galaxy M51 została ustalona w Niemczech na 360,01 euro, co jest równowartością ~1585 złotych, aczkolwiek należy pamiętać, że niedawno w tym kraju obniżono stawkę podatku VAT (z 19% do 16%).

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że smartfon trafi do sprzedaży również w Polsce, a jego cena będzie zauważalnie wyższa niż w Niemczech (choć nie przekroczy 2000 złotych).