smartfon Samsung Galaxy M51 smartphone
Samsung Galaxy M51 (źródło: Samsung)

Samsung Galaxy M51 pojawił się w Polsce w… zaskakującej cenie

Szybko poszło. Dopiero co Samsung Galaxy M51 został oficjalnie zapowiedziany w Niemczech, a już pojawił się w Polsce. To jednak nie jedyna, dobra wiadomość. Okazuje się bowiem, że cena smartfona jest niższa niż się spodziewaliśmy.

Samsung jeszcze nie zaanonsował oficjalnie Galaxy M51 w kraju nad Wisłą, lecz uruchomiono już stronę internetową, poświęconą temu modelowi, a do tego pojawił się on w kilku sklepach z elektroniką. Można zatem uznać, że smartfon zadebiutował w Polsce bez większego rozgłosu.

Cena Samsung Galaxy M51 w Polsce

Dla przypomnienia, cena Samsung Galaxy M51 została ustalona w Niemczech na równowartość ~1585 złotych. Według naszych (nieoficjalnych) informacji w Polsce miała być znacznie wyższa, a tymczasem okazuje się, że klienci nie będą musieli zapłacić za ten smartfon aż tyle.

Jak wspomniałem, Samsung Galaxy M51 nie został oficjalnie zaanonsowany przez polski oddział producenta, lecz pojawił się już w sklepach z elektroniką. Zarówno w RTV Euro AGD, jak i x-kom widnieje przy nim cena 1699 złotych, choć – co ciekawe – w drugim z ww. sklepów już „da się” go kupić w promocji, za 1499 złotych.

Nowy smartfon z serii Galaxy M kosztuje zatem na start dokładnie tyle samo, ile Galaxy A51. Z kolei Samsung Galaxy M31s zadebiutował w Polsce w cenie 1599 złotych.

Specyfikacja Samsung Galaxy M51

Pod względem parametrów technicznych jest to bardzo przyzwoity smartfon. Na jego pokładzie znajduje się płaski wyświetlacz Super AMOLED Plus typu Infinity-O o przekątnej 6,7 cala, proporcjach 20:9 i rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli. Czytnik linii papilarnych nie jest jednak zintegrowany z ekranem – skaner odcisków palców znajduje się na bocznej krawędzi.

smartfon Samsung Galaxy M51 smartphone
Samsung Galaxy M51 (źródło: Samsung)

Sercem smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 730 2,2 GHz wraz z 6 GB RAM. Pamięci wbudowanej jest z kolei 128 GB i oczywiście można ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD (do 512 GB). A skoro już mowa o slotach, to na pokładzie nie zabrakło też Dual SIM (2x nano SIM; niehybrydowy).

Smartfon oferuje też pojedynczy aparat o rozdzielczości 32 Mpix na przodzie i poczwórny 64 Mpix + 12 Mpix (ultraszerokokątny 123° FOV) + 5 Mpix (do zdjęć makro) + 5 Mpix (do wykrywania głębi) na panelu tylnym. Całość zasila akumulator o pojemności aż 7000 mAh (ładowanie 25 W przez port USB-C).

Smartfon ma wymiary 163,9×76,3×9,5 mm i waży 213 gramów. W sprzedaży w Polsce dostępne są dwie wersje kolorystyczne: czarna i biała.