Samsung Galaxy J7 2016 z Play dostał aktualizację do Androida 7.0 Nougat | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy J7 2016 z Play dostał aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Dołącz do dyskusji 0

Galaxy J7 2016 to bardzo fajny sprzęt, ale jeszcze fajniejszy jest z Androidem 7.0 Nougat na pokładzie. Samsung na szczęście nie zapomniał o tym modelu i jakiś czas temu udostępnił mu stosowną aktualizację. Teraz dostają ją egzemplarze, zakupione w Play.

Jako pierwsze Androida 7.0 Nougat otrzymały smartfony z dystrybucji Plusa – dokładniej miesiąc temu, 13 października. Później przyszła pora na Galaxy J7 2016 z tzw. wolnego rynku – one dostały aktualizację tydzień temu. Teraz z nowszej wersji oprogramowania mogą się cieszyć także klienci, którzy zakupili ten model w Play.

Aktualizacja do Androida 7.0 Nougat udostępniana jest – jak zawsze w przypadku urządzeń Samsunga – bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Smartfon sam powinien Was poinformować o jej pojawieniu się – jeżeli jednak tego zrobił, możecie spróbować wywołać ją ręcznie w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach. Paczka z plikami waży 1058,29 MB, więc lepiej ją ściągnąć za pośrednictwem Wi-Fi – chyba, że w ramach umowy macie do dyspozycji nielimitowany transfer, wtedy różnicy Wam to nie zrobi.

Samsung Galaxy J7 2016 z Play – aktualizacja do Androida 7.0 Nougat

Czytelnik, który podesłał nam info i screena napisał, że ocenia aktualizację jak najbardziej pozytywnie – użytkowany przez niego Galaxy J7 2016 wyraźnie przyspieszył oraz działa o wiele płynniej. Wygląda więc na to, że nie warto ociągać się z zainstalowaniem aktualizacji. Mimo wszystko – jak zawsze w takich przypadkach – przez rozpoczęciem całego procesu lepiej zrobić kopię zapasową przechowywanych na urządzeniu plików. Teoretycznie nie powinno się z nimi nic stać, ale dobrze się ubezpieczyć. Tak na wszelki wypadek.

Dzięki Dawid za info i screena!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona