Samsung Galaxy J7 2016 dostał aktualizację do Androida 7.0 Nougat
Ważne

Samsung Galaxy J7 2016 dostał aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Na szczęście coraz rzadziej zdarza się, że aby móc korzystać z nowszej wersji oprogramowania, trzeba kupić nowy model. Właściciele większości smartfonów muszą jednak mimo wszystko wykazać się sporą dawką cierpliwości, ponieważ producenci nie udostępniają aktualizacji od razu wszystkim. A że Samsung ma mnóstwo urządzeń w portfolio, to trochę cały proces trwa. Teraz przyszła pora na Galaxy J7 2016.

Już na wstępie muszę jednak wszystkich zainteresowanych lojalnie uprzedzić, że chodzi konkretniej o klientów sieci Plus, którzy kupili ten model u tego operatora. Póki co nie dostaliśmy jeszcze od nikogo informacji, że smartfon z innej dystrybucji także otrzymał już aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Jeżeli jest inaczej – proszę, dajcie znać w komentarzach, ewentualnie na mejla.

W przypadku Galaxy J7 2016 z Plusa aktualizacja waży dokładnie 968,95 MB i oczywiście – jak zawsze u Samsunga – udostępniana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). To oznacza, że smartfon sam powinien Was poinformować o możliwości zainstalowania nowszej wersji oprogramowania. Jeżeli jednak jeszcze tego nie zrobił, zawsze możecie spróbować wymusić proces ręcznie, w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach.

Razem z Androidem 7.0 Nougat pojawia się także nowa wersja interfejsu – Samsung Experience 8.1 – czyli taka, jaką znaleźć można m.in. we flagowych Galaxy S8. Zwracam na to uwagę, ponieważ często o tę kwestię nas pytacie. Poprawki zabezpieczeń Androida datowane są natomiast na 1 sierpnia – nie są więc najświeższe, ale miejmy nadzieję, że długo taki stan rzeczy się nie utrzyma.

Jak poinformował nas nasz Czytelnik, pierwsze wrażenia z działania Galaxy J7 2016 pod kontrolą Androida 7.0 Nougat są jak najbardziej pozytywne, ponieważ wszystko działa tak, jak powinno, w dodatku wyraźnie szybciej. Wygląda więc na to, że można śmiało instalować tę aktualizację.

Dzięki Mateusz za info i screeny!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona