Samsung Galaxy J5 2017 dostaje aktualizację do Androida 8.1 Oreo i Samsung Experience 9.5 14
Samsung Galaxy J5 2017 Android Oreo (fot. Tabletowo.pl)

Samsung Galaxy J5 2017 dostaje aktualizację do Androida 8.1 Oreo i Samsung Experience 9.5

Android Oreo przestał już być najnowszym Androidem, lecz nadal wielu użytkowników czeka na aktualizację do tego wydania. Właściciele Galaxy J5 2017 musieli wykazać się nie lada cierpliwością, ale Samsung w końcu udostępnił im nowszą wersję oprogramowania.

Użytkownicy tego modelu mogą mimo wszystko poczuć się wyjątkowo, ponieważ jest to pierwszy smartfon, który Samsung zaktualizował od razu do Androida 8.1 Oreo. Co więcej, jest to też dopiero drugi sprzęt w ofercie Koreańczyków z tym wydaniem Androida i interfejsem Samsung Experience 9.5 na pokładzie.

Aktualizacja, jak zawsze w przypadku urządzeń Samsunga, udostępniana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Oznacza to, że smartfon sam powinien poinformować swojego właściciela o jej dostępności. Jeżeli ktoś nadal jednak nie zobaczył stosownego powiadomienia na ekranie, zawsze może spróbować wywołać ją ręcznie w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach. Nierzadko to pomaga, ale czasami po prostu trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zawsze rozsyłanie nowego systemu odbywa się etapami.

W przypadku Galaxy J5 2017 najnowsze wydanie oprogramowania nosi oznaczenie J530FXXU2BRH5, a paczka z niezbędnymi do instalacji plikami waży 894,29 MB. Integralną częścią aktualizacji są również najświeższe poprawki zabezpieczeń Androida, datowane na 1 sierpnia 2018 roku.

Proces aktualizacji do Androida 8.1 Oreo i Samsung Experience 9.5 dla Galaxy J5 2017 ruszył już w sobotę, więc z pewnością sporo osób zdążyło już pobrać i zainstalować najnowszą wersję oprogramowania. Jeśli jesteście właścicielami tego modelu, koniecznie dajcie znać w komentarzach, jak smartfon działa po aktualizacji!

Dzięki Błażej za info i screeny!