fot. Tabletowo.pl

Samsung zdradził, jakie nowości przyniesie Android Pie na jego smartfonach

Samsung nadal nie rozpoczął procesu aktualizacji swoich smartfonów i tabletów do Androida Pie, ale nieuchronnie zbliża się ten moment, w którym nowa wersja oprogramowania zacznie trafiać do właścicieli poszczególnych urządzeń. I chociaż użytkownicy chwilę jeszcze na to poczekają, to już teraz możemy zobaczyć, jakich nowości powinni się spodziewać.

Samsung nie ma w zwyczaju składać deklaracji odnośnie tego, kiedy poszczególne urządzenia z jego portfolio dostaną aktualizację systemu do nowszego wydania i w przypadku Androida Pie nie zrobił wyjątku. Koreańczycy postanowili jednak już teraz zdradzić, jakie nowości przyniesie najświeższa wersja oprogramowania.

Jeśli chodzi o Klawiaturę Samsung, to po aktualizacji do Androida Pie podczas pisania metodą swipe spacja jest automatycznie wstawiana po znaku, który następuje bezpośrednio po cyfrze. W smartfonach z Dual SIM starszych niż Galaxy S9 odblokowane zostanie też na drugim slocie wsparcie dla funkcji VoLTE i VoWiFi. W przypadku połączeń przychodzących pojawi się natomiast możliwość odczytywania imienia rozmówcy oraz jego numeru telefonu.

W aplikacji aparatu samowyzwalacz zostanie umieszczony w panelu szybkich ustawień, a w Galerii pliki wideo będą dostępne po przeciągnięciu palcem po ekranie od góry do dołu. Kolejną z nowości ma być w Dyktafonie możliwość wybrania fragmentu nagrania na pasku przewijania, aby go odtworzyć.

Jak widać, Android Pie na smartfonach i tabletach Samsunga przyniesie zarówno większe, jak i mniejsze nowości, lecz każde udogodnienie, które usprawni obsługę urządzenia, jest na wagę złota. Właścicielom sprzętów koreańskiego producenta nie pozostaje nic, jak cierpliwie czekać na aktualizację do nowszej wersji systemu. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy Koreańczycy rozpoczną proces jej udostępniania i jak wygląda harmonogram.

Dzięki Błażej za screena!