Samsung Galaxy A50 (fot. Samsung)

Samsung Galaxy A50 w cenie Huawei P30 Lite. Coś czuję, że wielu z Was będzie miało dylemat

Nie przywykłem do tego, by Samsung wyceniał swoje smartfony jakoś szczególnie korzystnie, a już na pewno rzadko zdarzało się, by model z serii Galaxy był równie opłacalnym wyborem jak smartfon Huawei o porównywalnej specyfikacji. Mało tego, uważam, że Galaxy A50 ma szansę być bardziej interesujący od P30 Lite, przynajmniej pod jednym względem.

Samsunga Galaxy A50 można dostrzec już w ofercie RTV Euro AGD w cenie 1599 zł. Oznacza to, że telefon będzie sprzedawany w identycznej cenie, co Huawei P30 Lite – z tą różnicą, że Samsunga możemy już zamawiać, a P30 Lite nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery.

Reklama
Do specyfikacji podobno zakradł się błąd – Galaxy A50 rzekomo ma mieć w Polsce 128 GB pamięci wewn.

Szczerze powiedziawszy, myślałem, że Galaxy A50 będzie przynajmniej o 100 zł droższy, bo do tego przyzwyczaił mnie Samsung, wyceniając swoje średniopółkowce dość wysoko. Jednak polski oddział sprzedaży firmy postanowił zrównać się ceną z Huawei P30 Lite (albo to Huawei zrówna się ceną z Samsungiem w dniu premiery – nieważne).

Za 1599 zł dostajemy ekran Super AMOLED 6,4 cala o rozdzielczości Full HD+, procesor Exynos 9610 (2,3 GHz), 4 GB pamięci RAM i potrójny aparat fotograficzny (25 Mpix + szerokokątne 8 Mpix + 5 Mpix). Pod tym względem widzimy podobieństwa z Huawei P30 Lite, który dostanie wyświetlacz o nieco mniejszej przekątnej (6,15″) i potrójny aparat główny.

Samsung ma jednak baterię 4000 mAh, zaś Huawei – tylko 3240 mAh, a to spora różnica. Oczywiście z tego powodu Samsung jest odrobinę większy, ale nie wydaje mi się, żeby różnica ta decydowała o zakupie. Dodatkowym „bajerem” w Galaxy A50, którego w P30 Lite nie uświadczymy, jest czytnik linii papilarnych w ekranie.

Jak widać, przynajmniej pod względem podstawowej specyfikacji, Samsung Galaxy A50 wygrywa z Huawei P30 Lite, który będzie dostępny za te same pieniądze. Cóż mogę powiedzieć – jestem pod wrażeniem. Jeśli powyższe ceny się potwierdzą (zwłaszcza w wypadku Huawei, co jest raczej pewne), to będziemy mieli bardzo ciekawy pojedynek w segmencie smartfonów do 1600 zł.

Znamy cenę Huawei P30 Lite w Polsce. Na szczęście producent nie zdecydował się na podwyżkę

źródło: RTV Euro AGD dzięki gsmmaniak