fot. Spigen

Znamy cenę Huawei P30 Lite w Polsce. Na szczęście producent nie zdecydował się na podwyżkę

Wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby ceny smartfonów ze średniej półki nie zwiększały się co roku, jak to czasem dzieje się z kwotami, jakich żąda się od nas za urządzenia flagowe. W wypadku Huawei P30 Lite nie będzie drożej, ale taniej niż w ubiegłym roku – też nie.

Huawei nie ma w zwyczaju prezentować średniopółkowych konstrukcji razem ze swoimi flagowymi smartfonami. Tak jak było to w wypadku urządzeń poprzedniej generacji, P30 Lite najpewniej zadebiutuje na jakimś pomniejszym wydarzeniu lub po prostu trafi do sklepów. Niektóre z nich próbnie umieszczają informacje o tym urządzeniu na swoich stronach, stąd znamy już cenę tego modelu.

Reklama

Sklep x-kom przez chwilę miał Huawei P30 Lite na swojej stronie, wraz z ceną przyporządkowaną do wersji 128 GB. Gsmmmaniak zdążył zauważyć, że za model ten zapłacimy 1599 złotych.

Huawei P30 Lite (fot. new.qq.com)

P30 Lite będzie wyraźnie lepszy od swojego poprzednika, ale na premierę zachowa jego cenę startową. Dla potencjalnych klientów to dobre wieści. Oczywiście lepszymi byłyby inne – mówiące o cenie niższej niż za P20 Lite w dniu wejścia do sklepów, ale trudno było się spodziewać po Huawei takiego kroku.

Huawei P30 Lite ma być wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,15 cala i rozdzielczości Full HD+, procesor HiSilicon Kirin 710 z układem graficznym ARM Mali-G51 MP4 i 3 GB lub 4 GB pamięci RAM. Całość zasilić ma bateria 3240 mAh, schowana w obudowie o wymiarach 152,9×72,7×7,4 mm.

Niewykluczone, że P30 Lite trafi do sprzedaży jeszcze przed końcem marca – zanim odbędzie się premiera modeli P30 Pro i P30.

Huawei P30 Lite też będzie miał potrójny aparat, jak P30, ale czytnika w ekranie już nie

źródło: x-kom dzięki gsmmaniak