Samsung Flow odblokuje każde urządzenie z Windows 10 przy pomocy skanera odcisków palców w smartfonie

Samsung Flow odblokuje każde urządzenie z Windows 10 przy pomocy skanera odcisków palców w smartfonie

Samsung potwierdził, że szykują się spore zmiany w aplikacji Samsung Flow na Androida. Po zakończeniu procesu aktualizacji, którą planuje się na kwiecień, program pozwoli użytkownikom smartfonu zdalnie odblokować dowolny komputer z Windowsem 10 – oczywiście wcześniej sparowany z telefonem.

Obecnie aplikacja pozwala użytkownikom odblokować tylko jeden komputer z systemem Windows 10 – własny produkt Samsunga, Galaxy Tab Pro S. Robi to przy pomocy czytnika linii papilarnych w smartfonach tej samej firmy, na przykład Galaxy S7, S7 Edge, Note 5, Galaxy S6 i innych.

W artykule na blogu Samsunga czytamy, że aplikacja po zmianie wersji na wyższą, nie tylko pozwoli użytkownikom na zalogowanie się na dowolny komputer z systemem Windows 10 przy pomocy skanera linii papilarnych w smartfonie. Da też możliwość rozpoczęcia sesji na przeglądarce internetowej mobilnie, a następnie kontynuowania jej na PC, co brzmi bardzo obiecująco.

https://youtu.be/B3CXqLrjMs4

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Inne funkcje, które będą wspierane przez Samsung Flow obejmują na przykład przesyłanie treści między smartfonem a komputerem – zdjęć, filmów i dużych plików z dokumentami. Aplikacja zaoferuje też możliwość szybszego podłączenia tabletu z Windowsem 10 do WiFi mobilnego hotspotu. I przede wszystkim: komunikaty tekstowe, które otrzymamy na telefon, będziemy mogli również odczytać i odpowiedzieć na nie z poziomu komputera z Windowsem 10.

Samsung pracuje nad tym rozwiązaniem sukcesywnie od dłuższego czasu, więc nowe właściwości Samsung Flow nie są zaskoczeniem. Jednak dobrze funkcjonująca aplikacja tego typu może być bardzo przydatnym narzędziem w rękach osób, które są zmuszone non-stop przełączać się pomiędzy zadaniami na smartfonie i komputerze. Jako, że większość użytkowników biznesowych lub korporacyjnych korzysta w pracy z Windowsa 10, nowe funkcje wydają się być całkiem praktyczne.

 

źródło: Samsung przez AndroidAuthority