Samsung Exynos 5250 mózgiem nowych tabletów z serii Galaxy Tab? - Tabletowo.pl

Samsung Exynos 5250 mózgiem nowych tabletów z serii Galaxy Tab?

Tabletowo.pl Samsung Exynos 5250 mózgiem nowych tabletów z serii Galaxy Tab? Nowości Samsung

Choć emocje po premierze rewelacyjnego układu Nvidia Tegra 3 wyposażonego w pięć cztery rdzenie jeszcze nie opadły, na horyzoncie pojawił się Samsung Exynos 5250, niezwykle interesujący mikroprocesor o imponujących możliwościach.

Jednostka ta obiecuje wysoką wydajność, którą zapewnią dwa rdzenie Cortex-A15 o częstotliwości taktowania zegara 2GHz oraz układ graficzny pozwalający na zastosowanie maksymalnej rozdzielczości ekranu wynoszącej 2560 x 1600 pikseli (WQXGA). Samsung potwierdził, że mikroprocesor Exynos 5250 trafi do tabletów internetowych w drugim kwartale przyszłego roku.

Ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, dwurdzeniowy procesor 2GHz – brzmi to jak wycinek ze specyfikacji kolejnego tabletu z serii Galaxy Tab. Jeżeli okaże się, że w drugiej połowie 2012 roku ujrzymy nowe urządzenia ze stajni Samsunga i wyposażone one będą właśnie w tego typu komponenty, nadchodzący wielkimi krokami iPad 3 może zyskać bardzo poważnego konkurenta.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze tablety z chipsetem Samsung Exynos 5250. Jak sądzicie, czy będą one należały do serii Galaxy Tab (co byłoby zerwaniem z tradycją wiążącą Samsunga z Nvidią), czy może ich sercem będzie Windows 8?

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona