Samsung Electronics rozbije się na dwie mniejsze firmy? | Tabletowo.pl

Samsung Electronics rozbije się na dwie mniejsze firmy?

Dołącz do dyskusji 0

Południowokoreański konglomerat Samsung Electronics Co. Ltd. rozważy propozycję podzielenia firmy na dwie. Pomoc podczas tak wielkiego przedsięwzięcia zaoferował amerykański fundusz hedgingowy Elliot Management – jak donosi redakcja Seoul Economic Daily.

Podział pozwoliłby spadkobiercom fortuny rodziny Lee na wzmocnienie ich wpływów na poczynania sekcji mobilnej, która jest oczkiem w głowie biznesowego imperium Samsung Group. Elliot Management zaproponował rozdzielenie firmy w październiku, kiedy to taki ruch będzie korzystny dla akcjonariuszy.

Zespół dyrektorów firm działających pod skrzydłami Samsunga ma jutro odpowiedzieć na wniosek Amerykanów – przynajmniej tak twierdzi Seoul Economy. Firma na razie nie skomentowała pytań o plany odnośnie podziału.

Spore zmiany w Samsungu następują zwłaszcza od maja 2014 roku, kiedy Jay Y. Lee przejął sporą część firmy z rąk swojego ojca Lee Kun-hee, który przeżył atak serca. W 2015 roku zdecydowano się na kolejne kroki w celu ustabilizowania zarządzania firmą, w której oprócz Jay Y. Lee spore wpływy mają jego dwie siostry. Zwłaszcza ostatnie miesiące pokazują, jak dużo się robi w kierunku restrukturyzacji Samsung Electronics.

Według redakcji Hi Investment, zmiany rzeczywiście nadchodzą i mogłyby pozytywnie wpłynąć na strukturę własnościową. Należałoby ich jednak dokonać z głową. Czy w takim razie podział jest rozsądny?

źródło: Reuters

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona