Całkiem możliwe, że Samsung sprzeda swój komputerowy biznes i odda w ręce Lenovo - Tabletowo.pl
Ważne

Całkiem możliwe, że Samsung sprzeda swój komputerowy biznes i odda w ręce Lenovo

Samsung Electronics jest w trakcie poważnej restrukturyzacji podległych mu przedsiębiorstw. W ciągu ostatnich miesięcy sukcesywnie pozbywał się pobocznych działalności, a zaczyna skupiać się na działach, które będą dla firmy najbardziej rentowne w nadchodzących latach.

Jest to powód, dla którego Samsung jakiś czas temu zdecydował się sprzedać za 1 miliard dolarów biznes związany z branżą drukarską firmie Hewlett-Packard. Zmiany następują również na płaszczyźnie zasobów ludzkich – Samsung redukuje liczbę zatrudnionych przez siebie osób. Nowy raport z Korei Południowej wskazuje, że firma zamierza teraz sprzedać swój dział komputerowy i prowadzi rozmowy z chińskim gigantem Lenovo o potencjalnej transakcji.

Samsung rzadko kiedy wyszczególnia w swoich raportach finansowych dochody z działu PC, dlatego trudno oszacować, ile byłaby warta taka transakcja. Według analityków, umowa może opiewać na kwotę 850 milionów dolarów, jednak dużo będzie zależeć od tego, czy Samsung się pośpieszy ze sprzedażą, czy będzie z nią zwlekać.

Lenovo jest największym producentem komputerów na świecie i jest silnym kandydatem na potencjalnego nabywcę samsungowego działu PC. To, czy takie przejęcie ma sens, pozostaje do rozważenia przez Lenovo. 

Wspomniany raport nie został potwierdzony przez Samsunga.

źródło: theinvestor.co.uk dzięki Sammobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona