Ważne

Samsung nareszcie pozwolił na całkowite wyłączenie przycisku Bixby

Jeszcze przed oficjalną premierą Samsunga Galaxy S8 zastanawialiśmy się, jak Bixby poradzi sobie w rzeczywistości i – co jeszcze ważniejsze – czy będzie mógł stanąć w szranki z Asystentem Google. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale znamienne jest to, że niejeden użytkownik na pewno ucieszy się z faktu, iż od teraz może całkowicie wyłączyć przycisk Bixby w swoim smartfonie.

Inteligentni asystenci są na naszych smartfonach od lat – prawie każdy wie, kim (czym?) jest Siri, choć zdarza nam się zapominać o tym, że również Samsung miał na to swój plan – już na Samsungu Galaxy S III za pomocą przycisku Home można było wywołać aplikację o nazwie S Voice.

Mimo to, Polacy niezwykle rzadko korzystają z inteligentnych asystentów – przyczyna jest wręcz prozaiczna, a mianowicie odwieczny brak pełnego wsparcia dla języka polskiego. Owszem, są tacy, którym anglojęzyczna rozmowa ze smartfonem nie przeszkadza, ale nie trzeba szukać daleko, aby znaleźć niedoskonałości takiej protezy. Ot, zagwozdka – jak poprosić asystenta o napisanie wiadomości o treści “Cześć, mógłbyś mi w czymś pomóc?” do kontaktu o nazwie “Grześ Dąbek”? ;)

Z tego powodu umieszczenie dedykowanego przycisku Bixby w smartfonach Samsunga niezbyt spodobało się nawet entuzjastom marki. Początkowo koreański producent sprawiał dosyć spore problemy i nie można było sobie ot tak wyłączyć Bixby. Nieco później, jedna z aktualizacji umożliwiła dezaktywację tego asystenta, ale sam przycisk i tak działał. W jaki sposób? Wybudzał telefon. Możecie powiedzieć, że to w gruncie rzeczy niezbyt wielki problem – nie jestem w stanie wypowiedzieć się, jak często użytkownicy ósemek Samsunga wciskają guzik Bixby i frustrują się, że ich ekran się podświetla, ale zgodzicie się chyba ze mną, że pozbycie się tej “funkcjonalności” jest raczej pozytywne?

Aby móc w pełni zdezaktywować przycisk Bixby, musicie z poziomu Galaxy Apps zaktualizować aplikację o nazwie Bixby Home – jej najnowsza wersja pozwoli Wam na całkowite pozbycie się śladów po przycisku inteligentnego asystenta. No, chyba, że z niego korzystacie?

źródło: SamMobile dzięki Phone Arena

Komentarze

 • Łukasz

  bxActions w play.

 • Quest

  Czyli, aby pozbyć się asystenta Bixby muszę najpierw skonfigurować go, wyrazić wszystkie zgody na przetwarzanie danych i wgląd w zawartości telefonu, a dopiero potem łaskawie dostanę możliwość jego dezaktywacji?

  • Kamil Pielaszkiewicz

   Tak jakby Twoje dane i tak nie były już przetwarzane.

 • Hahacz

  A da się bez roota skojarzyć przycisk z dowolną apką, np aparatem?

  • sirrah777

   Tak, ale nie działa idealnie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona