Samsung Bixby zacznie być konkurencją dla Siri? Globalna obsługa języka angielskiego tuż za rogiem | Tabletowo.pl

Samsung Bixby zacznie być konkurencją dla Siri? Globalna obsługa języka angielskiego tuż za rogiem

Dołącz do dyskusji 0

Ponad cztery miesiące po premierze Samsunga Galaxy S8 i S8+, a miliony angielskojęzycznych użytkowników na całym świecie nadal nie mogą używać głosowego asystenta Bixby. Co prawda inteligentny pomocnik działa już w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, ale w innych krajach jeszcze nie. Być może coś w tej materii niebawem się ruszy.

Oczywiście producent nie potwierdza na razie niczego, bo po co cokolwiek obiecywać – firma na pewno odezwie się, gdy oficjalne wsparcie dla języka angielskiego w państwach innych niż USA stanie się faktem. Żeby jednak do tego doszło trzeba dokonać zmian w oprogramowaniu, a takie tajemnice utrzymać jest znacznie trudniej. Wystarczy przecież jeden zrzut ekranu zrobiony przez dociekliwego użytkownika…

No i właśnie: Samsung aktualizuje swoją oficjalną aplikację Kontakty, a w sekcji „Co nowego” pojawił się opis: „Bixby English global launching”. Czy to wskazówka, że firma planuje w najbliższej przyszłości dostarczyć angielską wersję Bixby do Galaxy S8 i Galaxy S8+ właścicielom tych smartfonów na całym świecie? Nie wiadomo. Równie dobrze może chodzić o „globalne uruchomienie” funkcji w USA.

Samsung Bixby

Cokolwiek oznacza enigmatyczny zapis w changelogu aplikacji Samsunga, na pewno jest to oznaka zainteresowania producenta swoim mobilnym doradcą głosowym. Ciekawe, czy z Bixby będziemy mogli dogadać się po angielsku jeszcze zanim zostanie zaprezentowany Galaxy Note 8. No chyba, że Koreańczycy odłożyli ogłoszenie globalnej premiery asystenta na konferencję dotyczącą właśnie tego smartfona.

Dla polskich użytkowników SGS8 nie będzie to żadna rewolucja, ale wszyscy ci, których denerwuje bezużyteczny przycisk dedykowany Bixby, może w końcu do czegoś go wykorzystają. Ale wiecie, angielski nie gryzie – warto się go uczyć ;).

źródło: Sammobile

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona