Samsung zarabia fortunę. Jeszcze nigdy nie było tak dobrego kwartału

Wydawałoby się, że pandemia koronawirusa powinna przynajmniej w pewien sposób spowolnić rozwój wielkich firm produkujących elektronikę, ale nic takiego nie obserwujemy. Wręcz przeciwnie. Na przykład Samsung nigdy w historii nie miał lepszych wyników kwartalnych.

Reklama

Największe przychody Samsunga od czasu powstania firmy

Samsung Electronics ogłosiło wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku. Wnioski z ich analizy są proste: firma osiągnęła najwyższy kwartalny poziom przychodów w historii. Od lipca do września 2020 roku udało się uzyskać 66,96 bln wonów przychodu i 12,35 bln wonów zysku operacyjnego. Koreańczycy jeszcze nigdy nie mieli tak dobrego rozliczenia.

Jeden z najnowszych smartfonów Samsunga – Galaxy Note 20 Ultra

Jak Samsung przekazał w oświadczeniu towarzyszącemu zestawieniom i tabelkom,

Reklama

Nawet podczas trwającej na świecie pandemii COVID-19, ponowne otwarcie kluczowych gospodarek doprowadziło do znacznego wzrostu popytu konsumenckiego. Firma Samsung Electronics była w stanie podjąć agresywną reakcję dzięki elastycznemu zarządzaniu globalnym łańcuchem dostaw, odnotowując najwyższe w historii kwartalne przychody.

Zysk operacyjny w ujęciu rocznym także zaliczył ogromny wzrost, sięgający 59 procent.

Nie tylko smartfony

Pamiętamy przy tym, że Samsung Electronics to nie tylko smartfony, a nawet przede wszystkim nie smartfony. Gigant zajmuje się między innymi produkcją pamięci dla urządzeń mobilnych i komputerów, które później sprzedaje innym firmom. Na przykład wspomniany wzrost zapotrzebowania na rynku obejmował masową obsługę zamówień dla Huawei, które chciało złożyć pilne zamówienia na podzespoły, jeszcze przed wprowadzeniem dodatkowych sankcji przez USA.

Jak wskazuje The Verge, sama sprzedaż smartfonów nie jest już tak wspaniała, i to mimo wypuszczenia na rynek przez Samsunga kilku urządzeń w kwartale, który obejmuje podsumowanie finansowe.

Dodatkowo, firma nie musiała tak zaciekle walczyć z Huawei na wielu rynkach, ze względu na przeszkody, z jakimi Chińczycy muszą się mierzyć przy okazji premier nowych urządzeń. Taki Huawei Mate 40 nie ma szans na oficjalną obsługę sklepu Google Play i aplikacji Google, czego po smartfonach z Androidem zwykle oczekują klienci. Samsung miał więc nieco ułatwioną sprawę, a i tak sprzedaż smartfonów flagowych nie była rewelacyjna.

Tak czy siak, dla Samsung Electronics miesiące od lipca do września były nad wyraz życzliwe. Koreański gigant elektroniki ociera łzy bilionami wonów zysku i wyczekuje jeszcze lepszych czasów.

 1. Samsung to nie tylko smartfony, telewizory, czy sprzęt AGD, Samsung to najpotężniejsza firma na świecie w wielu aspektach:
  -Przemysł elektroniczny
  Samsung Electronics
  Samsung Electro-Mechanics
  Samsung SDI
  Samsung Corning
  Samsung SDS
  Samsung Networks
  Samsung Corning Precision Glass
  -Przemysł ciężki i maszynowy
  Samsung Heavy Industries
  Samsung Techwin
  -Przemysł samochodowy
  Renault Samsung Motors
  -Przemysł chemiczny
  Samsung Total Petrochemicals
  Samsung Petrochemicals
  Samsung BP Chemicals
  Samsung Fine Chemicals
  Cheil Industries
  -Instytucje finansowe
  Samsung Life Insurance
  Samsung Fire & Marine Insurance
  Samsung Card
  Samsung Securities
  Samsung Capital
  Samsung Investment Trust Management
  Samsung Venture Investment
  Samsung Corporation
  -Przedsiębiorstwa inżynieryjne i budowlane
  Samsung Constructions
  -Przemysł rozrywkowy
  Samsung Everland
  Samsung Lions
  Także żaden koronawirus mu nie straszny ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama