Samsung chyba pozazdrościł Apple ładującej poduszki, więc też wymyślił swoją | Tabletowo.pl

Samsung chyba pozazdrościł Apple ładującej poduszki, więc też wymyślił swoją

Dołącz do dyskusji 0

Bezprzewodowe ładowanie nie jest niczym nowym. Flagowce Samsunga obsługują je już od kilku generacji. Apple razem z iPhone’em 8, 8 Plus i iPhone’em X zaprezentowało jednak specjalną poduszkę, potrafiącą ładować w tym samym czasie kilka różnych urządzeń. Wygląda na to, że Koreańczycy pozazdrościli jej Amerykanom, ponieważ też wymyślili coś podobnego.

Ładowarka bezprzewodowa Samsunga wykorzystuje standard Qi oraz obsługuje zarówno indukcyjną, jak i rezonującą metodę ładowania. W zależności od potrzeby, akcesorium może się przełączać pomiędzy jednym i drugim trybem. Dzięki temu w jednym czasie można ładować albo dwa smartfony, albo dwa smartwatche, albo też jeden smartfon i jeden smartwatch – przynajmniej tak wynika z dołączonych do dokumentacji grafik.

fot. Patently Mobile

Trzeba mimo wszystko pamiętać, że to cały czas tylko patent i wcale Samsung nie musi planować jego komercjalizacji. Osobiście bym się jednak mocno zdziwił, gdyby Koreańczycy tego nie zrobili. Może nie jest to jakieś must have, ale skoro Apple ma swoją poduszkę ładującą, to wszyscy się spodziewają, że jego największy konkurent także coś podobnego przygotuje.

Jeżeli więc Samsung rzeczywiście wypuści swoją ładowarkę, to najpewniej zaprezentuje ją razem z Galaxy S9 i Galaxy S9+. Powinna być jednak ona kompatybilna również z poprzednimi generacjami flagowców, z serii Galaxy Note także, no i ze smartwatchami z linii Gear też. Kto wie, może nawet będzie ją dorzucał jako gratis do zamówionych w przedsprzedaży es-dziewiątek?

Źródło: Patently Mobile przez SamMobile

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona