Samsung aktualizuje Gear Fit 2 – lepsze opcje treningowe i funkcja SOS | Tabletowo.pl

Samsung aktualizuje Gear Fit 2 – lepsze opcje treningowe i funkcja SOS

Dołącz do dyskusji 0

Gear Fit 2, mimo, że nie jest najnowszą fit opaską, jaką możemy dostać na rynku, nadal jest godna zainteresowania. Zwłaszcza, że Samsung najwyraźniej o niej nie zapomniał i wciąż wydaje na nią aktualizacje i poprawki. Najnowsza dodaje Gear Fit 2 kilka nowych funkcji, którymi na pewno nie pogardzą właściciele tego naręcznego gadżetu.

Samsung przekazuje, że przede wszystkim starał się usprawnić wykrywanie poszczególnych rodzajów treningu oraz ulepszyć funkcję automatycznego śledzenia aktywności. Teraz odpowiedni program treningowy powinien uruchomić się sam po „zorientowaniu się”, jakie ćwiczenie wykonujemy.

Z aktualizacji powinni być zadowoleni biegacze: teraz można ustawić niestandardowe cele dotyczące czasu przebiegu jakiejś trasy lub konkretnej odległości, którą chcielibyśmy przemierzyć. Wszystko można dograć w aplikacji Samsung Health, która dostosuje odpowiedni trening do celów, które sobie wystawiliśmy. Po zakończeniu ćwiczeń, Fit 2 wyświetli na ekranie statystyki dotyczące naszych osiągnięć. Będzie można też prześledzić dokładną trasę naszego przebiegu, bezpośrednio na ekranie opaski.

Innymi usprawnieniami są na przykład bardziej szczegółowe informacje dotyczące naszego snu. Gear Fit 2 stał się też nieco bardziej wyrozumiały, jeśli chodzi o poranne pobudki – daje nam trochę czasu na dojście do siebie, zamiast katowania nas komunikatem „wstań”. Jeszcze jedną funkcją jest możliwość wysłania określonym kontaktom naszej lokalizacji i wiadomości SOS. W tym celu trzeba trzykrotnie przycisnąć guzik „home”.

Aktualizacja powinna być dostępna przez aplikację Gear Menager na telefonie, z którym jest sparowany Gear Fit 2. Poprawki „ważą” 47 MB.

źródło: AndroidCentral

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona