Pierwszy oficjalny salon Xiaomi już w Polsce. To znaczy: salonik. Znaczy…

Xiaomi wraz z polskim dystrybutorem urządzeń tego producenta, ABC Data, otworzyło dziś w warszawskiej Arkadii swój pierwszy salon w naszym kraju. Możliwe, że nie jest to coś, czego się spodziewaliśmy, jeśli chodzi o rozmach, ale obecność logo Xiaomi w publicznym miejscu cieszy. To też dowód, że chiński producent jest na naszym rynku samotną wyspą. W pewnym sensie.

Bo sklep MiZone to tak naprawdę wysepka na pasażu w galerii handlowej. Nic pokroju samsungowskiego Brand Store czy centrum Apple. Bez wielkich telebimów, luster na ścianach, hektarów powierzchni dla chcących przetestować smartfony podczas biegu czy kącika dla dzieci. Na estetycznych ladach ulokowano wybrane urządzenia Xiaomi, z krótkimi opisami określającymi ich podstawowe parametry. Wydawałoby się – stoisko, jakich wiele.

https://twitter.com/Xiaomi_Polska/status/869223973598494720

Oczywiście dla fanów marki to wydarzenie na miarę premiery „Nokii 6,2 cala Superflagowca”, natomiast dla zwykłych bywalców Arkadii – ciekawostka, okazja do przyjrzenia się smartfonom z ofert operatorów telefonii komórkowej i uśmiechnięcia się na widok pracowników ubranych w koszulki z napisem #toMIsiepodoba.

Przy okazji otwarcia Mi Zone, poinformowano gości o kilku rzeczach związanych z Xiaomi w Polsce. Można na przykład obejrzeć na żywo Mi Note 2, który oficjalnie znalazł się w ofercie ABC Data. Wielu oglądającym go ludziom całkiem się podobał, dopóki nie zobaczyli ceny – ustalono ją na 2999 złotych. Cóż, wydawałoby się, że pryska mit o tanich smartfonach z Chin, jednak na stoisku można było wziąć do ręki również budżetowego Xiaomi Redmi 4A za 599 zł.

Poza tym ujawniono, jakie plany ma sklep Xiaomi względem przyszłości. ABC Data chciałoby prezentować w Mi Zone nie tylko smartfony. Już dziś można przyjrzeć się odkurzaczowi Xiaomi czy też filtrowi powietrza tej firmy, ale docelowo na ladach mają pojawić się też laptopy czy tablety z serii MiPad.

Wśród urządzeń, które powinny pojawić się w Polsce w trzecim kwartale tego roku, znajdują się Xiaomi Mi Max 2 oraz tegoroczny flagowiec firmy, Xiaomi Mi 6. Czekamy na informację dotyczącą cen tych smartfonów.

 

źródło: tablety.pl, @pgkrzywy, informacja prasowa