Są kolejne informacje o cenie i dacie premiery Nexusa 9 - Tabletowo.pl

Są kolejne informacje o cenie i dacie premiery Nexusa 9

Dołącz do dyskusji 0

O Nexusie 9 mówiło się wiele, wiele było też na temat daty premiery czy ceny. Serwis Bright Side of News twierdzi, że dotarł do informacji, które ujawniają tytułowe informacje. Według nich firma z Moutain View pokaże swój tablet dzień przed konferencją Apple, czyli 15 października. Dwa dni temu Konrad pisał o tym, że Google może chcieć to zrobić w dniu eventu Apple. Łatwiej skupić uwagę w przeddzień imprezy Apple, niż próbować ją odwrócić. Tak więc 15 października wydaje się być bardziej rozsądną datą. 

Przecieki wskazują, że będzie to sprzęt z najwyższej półki, niestety cenowej również. 399 dolarów, tyle według źródła trzeba będzie zapłacić za Nexusa 9 w Standach Zjednoczonych. Podobno już 3 listopada tablet będzie ogólnie dostępny w sprzedaży.

Wczoraj informowałem o cenie Note’a 4, który ma u nas kosztować tyle samo, co poprzednik w dniu premiery. Nexus 9 został wyceniony na 399 dolarów, natomiast starsze Nexusy były dostępne na poziomie 200 dolarów. Jest to pewna niespodzianka, bo oprócz większego ekranu poprzednie generacje Nexusów również oferowały wówczas jedne z lepszych podzespołów.

Gwoli przypomnienia Nexus 9 ma charakteryzować się Tegrą K1 z rdzeniami Denver i grafiką Kepler mającą aż 192 rdzenie. 9-calowy ekran ma oferować rozdzielczość 1600 x 2560 pikseli. Całością będzie oczywiście zarządzać Android L, który powinien być 64-bitowy.

Mówi się, że Nexus 9 będzie tabletem, który wyjdzie poza ramy Sklepu Play i będzie dostępny u innych sprzedawców już na starcie. To dobry ruch Google, który może znacząco zwiększyć dostępność urządzenia. Wszak wiadomo, że w Polsce musieliśmy trochę czekać, aby móc zakupić Nexusa 7.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona