16 października zobaczymy nowe tablety Apple, ale oprócz nich poznamy Nexusa 9?
Ważne

16 października nie tylko dniem premiery nowych tabletów Apple, ale też Nexusa 9?

Wczoraj Apple potwierdziło, że 16 października w Cupertino odbędzie się konferencja i zobaczymy na niej prawdopodobnie iPada Air 2, który pojawił się na zdjęciach z wczorajszego przecieku. Jednak okazuje się, a właściwie wiele na to wskazuje, że tego samego dnia poznamy również inny ciekawy tablet, czyli Nexusa 9 od HTC i Google.

Nexus 9 pojawiał się już w wielu przeciekach i trafił nawet do AnTuTu, gdzie osiągnął ponad 45 tysięcy punktów. Jednak przez wiele czasu zastanawiano się która firma będzie producentem tego urządzenia. Ostatnio informacje wskazywały na HTC i potwierdził nam to prezes HTC w północnej Azji, Jack Tong. Powiedział, że Nexus 9 będzie powrotem Tajwańczyków na rynek tabletów po 3 latach. Nie zdradził żadnych szczegółów, ale liczne plotki mówią nam całkiem dużo o tym urządzeniu.

Będzie on wyposażony w 8,9-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, 64-bitowy procesor Tegra K1, łączność 4G LTE oraz nową wersję Androida oznaczoną numerem 5.0. Jeśli ta data się potwierdzi, to za niecały tydzień będziemy mieli dwie duże i niezwykle ważne premiery na rynku tabletów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona