Ważne

16 października nie tylko dniem premiery nowych tabletów Apple, ale też Nexusa 9?

Wczoraj Apple potwierdziło, że 16 października w Cupertino odbędzie się konferencja i zobaczymy na niej prawdopodobnie iPada Air 2, który pojawił się na zdjęciach z wczorajszego przecieku. Jednak okazuje się, a właściwie wiele na to wskazuje, że tego samego dnia poznamy również inny ciekawy tablet, czyli Nexusa 9 od HTC i Google.

Nexus 9 pojawiał się już w wielu przeciekach i trafił nawet do AnTuTu, gdzie osiągnął ponad 45 tysięcy punktów. Jednak przez wiele czasu zastanawiano się która firma będzie producentem tego urządzenia. Ostatnio informacje wskazywały na HTC i potwierdził nam to prezes HTC w północnej Azji, Jack Tong. Powiedział, że Nexus 9 będzie powrotem Tajwańczyków na rynek tabletów po 3 latach. Nie zdradził żadnych szczegółów, ale liczne plotki mówią nam całkiem dużo o tym urządzeniu.

Będzie on wyposażony w 8,9-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, 64-bitowy procesor Tegra K1, łączność 4G LTE oraz nową wersję Androida oznaczoną numerem 5.0. Jeśli ta data się potwierdzi, to za niecały tydzień będziemy mieli dwie duże i niezwykle ważne premiery na rynku tabletów.

Komentarze

 • Pioter

  Tylko teraz pytanie? Który z owych tabletów umieścić na tegorocznym liście do Świętego Mikołaja? :-)

  • Na to pytanie nie jestem w stanie Ci już odpowiedzieć ;) Ja brałbym Nexusa :)

  • Nexusa! Jak będziesz pisał, to poproś o jeden dla mnie ;)

  • dafuq

   Co to za pytanie? Jasne, że Nexusa :)

  • Adam

   iPada bo jest metalowy.

 • Mat

  Panie Konradzie w newsie: “Jednak okazuje się, a właściwie wiele na to wskazuje… “, nie ma wzmianki co wskazuje, nie śledzę systematycznie waszego portalu, ale miło by było zamieścić takie informacje.

  • Chodziło mi o źródła, które podają, że właśnie wtedy odbędzie się ta premiera. Już nie pierwszy raz rzuca mi się ta data w oczy, więc dlatego tak napisałem ;)

   P.S. Nie pisz proszę na Panie ;)

 • Mike

  ciekawe jak cenowo bo może bym wymienił Galaxy Tab S na Nexusa. jednak lubię pobawić się softem no i root bez utraty gwarancji to jest to :)

  • bartolinio

   właśnie z tego samego powodu niedawno sprzedałem Taba S i czekam na tego Nexusa ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona