Rzut okiem na nowe ekrany Pixel Qi

Rzut okiem na nowe ekrany Pixel Qi 17

Zaprezentowane podczas targów Computex najnowsze ekrany Pixel Qi, mogące działać w dwóch trybach, już doczekały się pierwszych tabletów weń wyposażonych.

Dziennikarze z serwisu NetbookNews mieli okazję przyjrzeć się ekranom w urządzeniach firm ZTE i Shizu. Pierwszy z nich, ZTE Light, to 7-calowy tablet, który znajdował się na rynku już od dłuższego czasu. Jego producent postanowił ponownie wprowadzić go do sprzedaży, tym razem w wariancie z ekranem Pixel Qi, zamiast wcześniejszego, nieco już archaicznego, TFT. Wiele wskazuje na to, że ZTE Light 2 jednak powstanie.

Shizu, firma, której nazwa nie jest mi znana, również ma w zanadrzu interesujące portfolio tabletów internetowych. Obejmuje ono 7- i 10-calowe tablety z procesorem Samsung Hummingbird (Cortex-A8 1GHz) oraz ekranem Pixel Qi. Niestety, wszystko wskazuje na to, że urządzenia te pojawią się wyłącznie na rynku tajwańskim.

Powyższe tablety, dzięki niezwykłym, pracującym w dwóch trybach, ekranom, są ciekawe, ale czy nie byłyby lepsze, gdyby ich zasilaniem zajęły się baterie słoneczne wbudowane w ramkę wyświetlaczy urządzeń? Nad tą technologią trwają prace i, co jest najbardziej interesujące, mają się one ku końcowi. Mała, kosztująca 3$ bateria słoneczna produkuje 1W mocy, co, biorąc pod uwagę minimalne zużycie energii ekranów Pixel Qi (0.5W w przypadku 10-calowego ekranu pracującego w zwykłym trybie), jest wystarczające do zasilenia nie tylko wyświetlacza, ale także procesora tabletu.
Więcej informacji na ten temat znajdziecie w poniższym filmie.

źródło