Rysowanie na tablecie, czyli jak naprawdę wygląda Scribe na HTC Flyer

Jedną z najważniejszych funkcji tabletu HTC Flyer jest Scribe – dzięki aktywnej powierzchni ekranu i specjalnemu stylusowi możemy rysować i tworzyć ważne notatki tabletu w dowolnym momencie użytkowania. Serwis Netbooknews opublikował dziś film przedstawiający artystę, który pokazuje, jak Scribe działa w praktyce. Według niego dokładności pracy nie można porównać z profesjonalnymi tabletami graficznymi, ale jest wystarczająco dobra, aby móc pisać notatki lub rysować mapy w biegu.

Wspomina także, że po jakimś czasie użytkowania można nauczyć się techniki pozwalającej na położenie nadgarstka na ekranie tabletu i kontynuowanie rysowania bez przerywania linii. Jedynym warunkiem jest przymus, aby rysik dotknął ekranu pierwszy, przed skórą dłoni.

Podsumowując, technologia Scribe raczej nie będzie miała zastosowania dla profesjonalnych grafików i artystów, jednak dla przeciętnego Kowalskiego będzie idealna, by, w dowolnym momencie, zapisać ważne informacje. Wyobraźcie sobie, że w barze spotykacie ładną dziewczynę. Po dwudziestu minutach rozmowy ona musi już uciekać, ale chce Wam zostawić swój numer. Co wtedy robicie? Zamiast szukać serwetki i długopisu, wyciągacie Flyera, uruchamiacie Scribe i zapisujecie numer nowopoznanej znajomej wywołując uśmiech podziwu na jej twarzy. :)

Jest jednak pewien szkopuł… w sieci pojawiło się sporo informacji, że rysik do HTC Flyera nie będzie dołączony do zestawu, z jakim sprzedawany będzie tablet. Zdania na ten temat są podzielone, jedni mówią, że klienci będą zmuszenia zapłacić dodatkowe 80$ za stylus, a drudzy – że pióro znajdzie się w pudełku, a dodatkowe koszta obejmować będą jedynie wymiennie sztuki zgubionych lub uszkodzonych stylusów. Jak będzie naprawdę? Przekonamy się już niebawem.

Warto jednak przypomnieć, że Bartosz Żuk, product manager HTC, powiedział jakiś czas temu, że stylus będzie dołączony do zestawu – i tego się trzymamy (1:54 na poniższym wideo).

źródło