Rynek tabletów jednak bez Nokii… | Tabletowo.pl

Rynek tabletów jednak bez Nokii…

Dołącz do dyskusji 0

Myśl o wyposażonym w nowoczesny procesor, system operacyjny Windows 8 i zgrabną, minimalistyczną obudowę tablecie Nokii jest ekscytująca. Niestety, póki co możemy włożyć ją między bajki i pobożne życzenia. Pomimo budzącego nadzieje oświadczenia Jormy Ollili, przewodniczącego rady nadzorczej w fińskim koncernie, najprawdopodobniej nie zobaczymy tabletów z logo Nokii. A na pewno nie w najbliższym czasie.

W wywiadzie dla eWEEK, Keith Nowak, rzecznik prasowy Nokii, odniósł się do wypowiedzi pana Ollili zaprzeczając wszelkim pogłoskom na temat wprowadzenia na rynek tabletów:

To, co powiedział pan Ollila, było nieco niewłaściwe. Zgodnie z wcześniejszym stanowiskiem, z zainteresowaniem obserwujemy rynek, lecz nie zamierzamy zaprezentować tabletu internetowego.

Innymi słowy, sytuacja wraca do normy: Nokia nie zamierza wkraczać w świat tabletów internetowych. Biorąc pod uwagę słabą kondycję finansową firmy i problemy ze sprzedażą smartfonów, jest to zrozumiałe. Niemniej jednak, nie wątpimy, że powiew świeżości w postaci „dachówki” cechujących się niebanalnym wyglądem inspirowanym telefonami Lumia i nowoczesną specyfikacją wyszedłby rynkowi na dobre.

W ubiegłym roku Nokia nawiązała współpracę z Microsoftem, w wyniku której w sklepach pojawiły się telefony Lumia z systemem Windows Phone. Jeżeli Nokia chce rozszerzyć działalność na tablety internetowe i zainwestować w rozwój ekosystemu (według Eldara Murtazina, już wkrótce zestawy telefon + tablet staną się bardzo ważne), musi się spieszyć. Premiera Windows 8 zapowiadana jest na koniec bieżącego roku, a miejsca w wagoniku zajmuje rosnąca liczba producentów.

via SlashGear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona