Reklama
Fot: ze strony producenta

Wreszcie! Ruszają testy bety Call of Duty: Mobile dla smartfonów z Androidem i iOS

Call of Duty to już w sumie legenda. Tytuł święci triumfy od wielu lat, skupiając wokół siebie grono graczy, którzy potrafią spędzać w świecie gry naprawdę wiele czasu. Miłośnicy CoD-a, którzy preferują rozgrywkę na smartfonach, mogą już powoli zacierać dłonie. W pierwszych krajach ruszyły już otwarte beta-testy gry.

Reklama

Wraz z uruchomieniem gry Call of Duty: Mobile w fazie beta-testowej, Activision ogłosił szereg funkcji, jakie ma zaoferować ich nowa produkcja. Co mnie szczególnie ucieszyło, wydawca podszedł do sprawy bardzo kompleksowo, oferując aż pięć trybów gry, w których będziemy mogli rywalizować z innymi graczami z całego świata. Zanim jednak włączycie Sklep Play, raz jeszcze przypomnę, że program beta-testów ruszył w zaledwie kilku państwach. Zapisałem się do subskrypcji gry, dlatego też, gdy tylko otrzymam informację o możliwości pobrania gry, podzielę się nią z Wami w osobnym wpisie.

Wróćmy jednak do wywołanych wyżej pięciu trybów gry. Będą to kolejno:

 • Deathmatch – tryb darmowy dla wszystkich,
 • Frontline – klasyczna obrona bazy i przejmowanie flag,
 • Drużynowy Deathmatch – rywalizacja w drużynach, do czasu aż na placu boju zostanie tylko na najlepsza,
 • Hardpoint,
 • Dominacja – zdobywanie i utrzymywanie wydzielonych pozycji w celu zdobycia jak największej ilości punktów.

Activision podchodzi do rozgrywki sieciowej nieco bardziej zachowawczo niż choćby wydawca PUBG Mobile czy Fortnite. W trybie Deathmatch będzie mogło zmierzyć się ze sobą maksymalnie ośmiu graczy. W czterech kolejnych trybach będzie mogło rywalizować ze sobą niewiele więcej osób, bo tylko dziesięć. Jakby nie patrzeć, nie brzmi to zbyt porywająco, zwłaszcza na tle konkurencji, która bez trudu potrafi pomieścić na mapach nawet i stu zawodników.

Gram w PUBG Mobile od debiutu gry. Jak grać, żeby zwiększyć szanse na zwycięstwo? (poradnik)

Call of Duty: Mobile zaoferuje siedem map: Nuketown, Crash, Hijacked, Crossfire, Sandoff, Killhouse oraz Firing Range. Wydawca postawił spory nacisk na arsenał broni. Poza pistoletami podstawowymi i dodatkowymi pojawią się też granaty taktyczne. Będziemy mogli też dopasować wygląd naszej postaci, dobierając takie cechy, jak nakrycie głowy, odzież czy plecak. W grze będą też dostępne kultowe postaci z innych produkcji wchodzących w skład CoD:

 • Alex Mason (CoD: Black Ops),
 • David „Section” Mason (CoD: Black Ops II),
 • Thomas A. Merric (CoD: Ghosts),
 • Simon „Ghost” Riley (z mojej ulubionej części gry, CoD: Modern Warefare 2),
 • John MacTravish (z CoD: Modern Warefare),
 • John Price (z CoD: Modern Warefare).

Nie jest to pełna lista nowości, jakie pojawią się w Call of Duty: Mobile. Wydawca gry sugeruje, że kolejne będą ujawniane na przestrzeni najbliższych tygodni. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i… czekać.

źródło: Phonearena