Sony rozpoczyna w Polsce sprzedaż Xperia Ear, czyli słuchawki bezprzewodowej i asystenta w jednym | Tabletowo.pl

Sony rozpoczyna w Polsce sprzedaż Xperia Ear, czyli słuchawki bezprzewodowej i asystenta w jednym

Dołącz do dyskusji 0

Sony zaprezentowało Xperia Ear we wrześniu, na barcelońskich targach IFA 2016, razem z Xperią XZ i Xperią X Compact. Smartfony już dawno trafiły do sprzedaży w Polsce. Słuchawka natomiast wciąż czekała na swoją premierę w kraju nad Wisłą. I w końcu się doczekała.

Xperia Ear to słuchawka bezprzewodowa i asystent głosowy w jednym. Zasadę jej działania można porównać do AirPods od Apple: reaguje na polecenia głosowe, bezprzewodowo łączy się ze smartfonem, podając informacje i porady w naturalny sposób, na zasadach autentycznej interakcji. Co więcej, jest funkcja potwierdzania poleceń poprzez skinięcie głowy.

Słuchawkę Xperia Ear można też obsługiwać gestami. Natomiast dzięki wbudowanemu zestawowi czujników (zbliżeniowemu, żyroskopowi i akcelerometrowi) akcesorium wie, czy znajduje się w uchu użytkownika, czy leży nieużywane, czy może jest akurat ładowane (służy do tego specjalne etui, wyglądem przypominające zapalniczkę).

Cenę Xperia Ear ustalono na 699 złotych (AirPods kosztują 100 złotych więcej). Słuchawkę można kupić w RTV Euro AGD, x-kom, Media Markt, Saturnie, Media Expert, Komputroniku i Sony Centre oraz autoryzowanym profilu w Strefie Marek w serwisie Allegro.

Przy okazji Sony informuje, że (tylko) dziś można kupić w salonach sprzedaży i na stronie www.scentre.pl Xperię XZ w obniżonej o 200 złotych cenie (2799 złotych zamiast 2999 złotych).

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona