Huawei Watch 2/Huawei Watch 2 Classic

Rusza przedsprzedaż Huawei Watch 2! Nie zabrakło gratisów dla niecierpliwych

Huawei Watch 2 zadebiutował pod koniec lutego, przy okazji targów MWC 2017 w Barcelonie. I choć smartwatch dosłownie przez chwilę dostępny był w sprzedaży w Polsce, to dopiero dziś rozpoczyna się jego oficjalna przedsprzedaż. Dla każdego*, kto złoży zamówienie na to urządzenie, producent przewidział atrakcyjny upominek.

Huawei Watch 2 to – co całkiem oczywiste – następca znanego i lubianego Huawei Watch. Ale o ile z aktualizacją starszego modelu było trochę kłopotów, tak tegoroczny posiada system Android Wear 2.0 już na start – i w gruncie rzeczy to jest pierwsza cecha, o jakiej należy pomyśleć przy wyborze smartwatcha. Kolejna rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są oczywiście cechy zewnętrzne – opisywane model waży 40 gramów i posiada ceryfikat IP68, a więc jest odporny nie tylko na kurz, ale także na wodę.

Reklama

Huawei Watch 2 wyposażony jest w procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 oraz 768MB RAM. Smartwatch nie ma gniazda SIM, ale nie zabrakło miejsca na mikrofon oraz głośnik, dzięki czemu można przez niego prowadzić rozmowy – niby niezależnie od smartfona, ale zegarek musi być z nim połączony. W jaki sposób? Oczywiście za pomocą Bluetooth. Urządzenie posiada także moduł Wi-Fi oraz NFC, a więc współpracuje z Android Pay. Sam producent reklamuje je jako osobistego trenera, więc nie zabrakło GPS czy GLONASS, ale wewnątrz koperty znalazł się również pulsometr, sensory mierzące liczbę kroków, a nawet maksymalny pobór tlenu (VO2max).

Za wyświetlanie treści odpowiada 1,2-calowy, pokryty szkłem Gorilla Glass ekran o rozdzielczości 390×390 pikseli. Energię dostarcza akumulator o pojemności 420 mAh – według zapewnień producenta, powinien on wystarczyć na 10 godzin pracy w trybie treningowym i 3 tygodnie działania jako „klasyczny zegarek”. Tę informację będą w stanie potwierdzić dopiero recenzenci, więc musicie wyposażyć się w odrobinę cierpliwości ;).

Ale chwila, miało być o przedsprzedaży, prawda?

Tak – bo przedsprzedaż rusza już dzisiaj. W przygotowanej przez producenta ofercie do Huawei Watch 2 dołączone są słuchawki bezprzewodowe Huawei Sport (model AM60). Warto w tym momencie zaznaczyć, że pamięć wewnętrzna zegarka może pomieścić 2,5GB muzyki, więc na wieczorny bieg można będzie spokojnie wybrać się bez smartfona. Ponadto technologia APTX podobno zapewnia wrażenia dźwiękowe zbliżone do tych, które serwują słuchawki przewodowe. Bateria w Huawei Sport ma wystarczyć na aż 6 godzin słuchania, więc jest szansa, że wystarczy na kilka treningów. Za sterowanie połączeniami i muzyką odpowiada specjalny system magnesów.

Słuchawki, które są dołączone w przedsprzedaży do Huawei Watch 2

Na sam koniec to, co najważniejsze – czyli cena. Jedyna dostępna w Polsce – póki co – wersja zegarka to Huawei Watch 2 Bluetooth w kolorze czarnym. Za urządzenie chętni muszą zapłacić 1499 złotych. Deklarowana wartość Huawei Sport to 299 złotych, ale trudno je odnaleźć w Polsce – cena na chińskich portalach oscyluje w granicach 73-90 dolarów – czyli mniej więcej zgadza się z tą, o której wspominają sklepy.

Huawei Watch 2 – oczywiście w kolorze czarnym – wraz ze słuchawkami Huawei Sport jest dostępny również w Komputroniku (oba urządzenia otrzymacie za łączną kwotę 1500 złotych).

Słuchawki dołączane do Huawei Watch 2

*liczba gratisów jest ograniczona

źródło: informacja prasowa