Ważne

Wygląda na to, że Huawei Watch wreszcie otrzymuje Androida Wear 2.0!

Producent spełnia to, co obiecał zrobić w marcu

Android Wear 2.0 to wyczekiwana przez wielu aktualizacja systemu na wearables. Już pod koniec poprzedniego roku ukazała się lista urządzeń, na które nowa wersja systemu operacyjnego została potwierdzona. Jedną z pozycji był (i nadal jest) Huawei Watch, wokół którego zdążyło się zrobić trochę hałasu. Wygląda na to, że koniec plotek – Android Wear 2.0 oficjalnie trafia na to urządzenie.

Jeśli śledzicie nas uważnie to wiecie, że aktualizacji Huawei Watch poświęciliśmy już co najmniej dwa wpisy. W pierwszym z nich, Karol przybliżył zapewnienie Huawei o tym, że aktualizacja pojawi się jeszcze przed końcem marca. Niedługo potem Krzysztof wspomniał o rozpoczętej jej dystrybucji, ale czytelnicy donieśli nam coś zgoła innego. Okazało się, że Android Wear 2.0 na Huawei Watch trafił, ale tylko u wybranych ludzi, i to na dodatek w wersji deweloperskiej. Nadszedł czas, aby trafił oficjalnie do wszystkich.

Huawei Watch

Jak donoszą redaktorzy Android Policeużytkownicy Huawei Watch już od kilkunastu godzin mogą pobierać aktualizację do wersji Android Wear 2.0. Całość jest oczywiście wypuszczona w systemie OTA (over-the-air), przez którą nie wszyscy otrzymują stosowny komunikat w tym samym czasie.

Jeżeli trzymacie na ręce opisywany zegarek, a nie macie jeszcze Androida Wear 2.0 – nie bójcie się. Jeśli w waszych ustawieniach nie pojawiła się nowa aktualizacja, spróbujcie kliknąć kilkanaście razy na napis Oprogramowanie jest aktualne. Pamiętajcie tylko, aby mieć w tym czasie włączone Wi-Fi ;).

Co takiego zyskuje Huawei Watch dzięki aktualizacji? Całkiem sporo, lecz warto wspomnieć tutaj o dostępie do Sklepu Play z poziomu zegarka, większej możliwości personalizacji tarcz oraz poprawionym trybie Doze, dzięki któremu czas pracy na jednym ładowaniu powinien się wydłużyć. Do całości dołącza możliwość lepszego zarządzania powiadomieniami oraz tryb Nie przeszkadzać. To tylko opcje zaimplementowane w system – pamiętajcie, że wiele aplikacji (albo ich funkcji) zadziała tylko na systemie Android Wear 2.0. Tak jest chociażby w przypadku ręcznego wpisywania od Google, któremu poświęciłem kilka słów w tym artykule.

źródło: Android Police

Komentarze

 • Linkyop

  A może tak artykuł o tym, że cała rodzina S6 ma już XEO…?

 • 2451

  Huawei to badziew. Procedura aktualizacji wygląda jak wgrywanie gier z dyskietek w Atari, gdzie nie można się było ruszać bo się gra nie wczyta. Trzy razy próbowałem zaktualizować zegarek, oprogramowanie się pobrało, zweryfikowało, trwało odliczanie do restartu i … nic. Pokazuje się zielony ekran “system jest aktualny” i wszystko od nowa.

  • Paweł

   Czyli wygląda na to, że sam Android Wear 2.0 dostępny jest, tylko z dziwnych przyczyn nie chce się zaktualizować :(
   Aktualizacja i tak spowoduje wymazanie wszystkich danych, więc możesz spróbować przywrócić go do ustawień fabrycznych i dopiero zaktualizować – czasem pomaga :)

   • 2451

    Właśnie to robię, napiszę czy się uda. W ogóle co to za metoda polegająca na klikaniu w ekran? :-)

    • Paweł

     Szczerze? Nie mam zielonego pojęcia :) Ale podobno działa, co potwierdził w komentarzu powyżej Mikołaj :D

     • 2451

      Mam chyba jakiś trefny egzemplarz. Zrobiłem restart do fabrycznych ustawień, włączyłem WIFI, udało mi się wreszcie po kilkudziesięciu kliknięciach wymusić pobieranie.
      Pobrało się ok 20% i pojawił się znowu zielony ekran “system aktualny”. Nigdy więcej Huawei.

     • Paweł

      Spokojnie, jeszcze na pewno trafi. Trudno obrażać się na producenta, że system wymuszania aktualizacji przed jej otrzymaniem nie działa :D

     • 2451

      Ostatnia próba i znowu to samo. Ja się nie obrażam, tylko po prostu więcej niczego tej firmy nie kupię. I nie chodzi o brak aktualizacji, tylko o niepoważne podchodzenie do klienta. Wystarczyłoby powiedzieć coś w stylu: “mamy problem, aktualizacja będzie w końcu maja, albo w czerwcu albo jeszcze w innym terminie. Jakby się coś miało zmieniać, będziemy informować”. Dziś czytam, że zamierzają wyrzucić 3,5 mm jacka, więc po prostu nie jestem ich potencjalnym klientem :-)

     • Piotr Maczuga

      U mnie to samo. Już kilka razy próbowałem pobrać i po pobraniu 20% wyświetla że system aktualny

     • 2451

      Najdalej udało mi się dojść do odliczania (po pobieraniu i weryfikacji). Zostają 4 sekundy po czym wyskakuje okno z pytaniem czy zainstalować aktualizacje. Nie ważne co się kliknie, ekran wraca do poprzedniego.

   • Michał Zieliński

    Zrobiłem sideloadem z poziomu recovery (bez konieczności odblokowania bootloadera) i nie czyściło danych.

    Jesteś przekonany, że OTA czyści?

    • Paweł

     Z tego co mi wiadomo – tak. Nie mam jednak Huawei Watcha pod ręką żeby to sprawdzić :)

   • Teth

    Błąd. Aktualizacja NIE POWODUJE wymazania danych. Po aktualizacji miałem sparowane urządzenie ze smartfonem. Informacje o sieciach WiFi także pozostały. Nie wiem, co jeszcze, bo nie sprawdzałem, ale nie wygląda to na wymazanie wszystkich danych. Samo urządzenie, przed aktualizacją, również nie ostrzega, że zostanie zresetowane.

  • Teth

   Android Wear zostanie zaktualizowany, gdy przyjdzie kolej twojego urządzania. Żaden producent, nie tylko Huawei, nie aktualizuje na raz wszystkich milionów egzemplarzy na świecie. Serwery by tego nie zniosły. Możesz sobie wymusić aktualizację, w ten właśnie sposób, jak został opisany przez innych.

 • Mikolaj Augustyniak

  Potwierdzam klikanie w napis pomaga właśnie zegarek mi sie uruchamia po pobraniu i werifikacji

  • Paweł

   Dzięki za informację!

 • Technologiczny Łukasz

  O tak, Huawei w Polsce bardzo powoli aktualizuje swoje urządzenia

  • Paweł

   Jeśli chodzi o ten zegarek, to to nie ma nic wspólnego z regionem :)

   • Technologiczny Łukasz

    No tak, Android Wear tak.
    Ale jednak ogólnie Huawei w Polsce nie śpeszy się udostępniać aktualizacje swoim użytkownikom.

 • pkonrad

  A ja dalej czekam na update Moto 360 2-gen.

 • Zbyszek

  Metoda, którą opisujesz działa. Wszystko przebiegło bez problemu. Nie mniej jednak NFC jak nie było, tak nie ma.

  • Teth

   A ten dalej niedoinformowany.

   • Zbyszek

    Na tym portalu się dowiedziałem, że ten zegarek ma NFC.

  • Paweł

   Ale… ty wiesz, że do NFC potrzebny jest fizyczny moduł i to nie jest sprawa tylko software’owa? :D

   • Zbyszek

    Oczywiście, że wiem. Nie mniej jednak do tej pory niektórzy użytkownicy twierdzą, że HW ma taki moduł. Jest on nieaktywny i miał zostać uaktywniony wraz z aktualizacją do AW 2.0

    • Paweł

     No, to chyba coś bajki pisali, tak myślę ;)

 • Adaś

  HUAWEI WATCH 2
  Czy ktoś z Was używa? Chciałbym poznać opinię. Jak zachowuje się w codziennym użytku. Usługi Google Now, NFC, synchronizacja i współpraca z telefonem – czy konieczna jest faktycznie 2 karta SIM ?

 • Tomek Kuba Tomana

  Przeczytałem parę komentarzy, powyższy artykuł i spróbowałem zaktualizować swój sprzęt. Lecz za każdym razem gdy próbuje to zrobić zegarek wyświetla komunikat, że system jest aktualny… Czy ktoś może wie czemu nie mogę go zaktualizować? Z góry dziękuję za pomoc

  • Teth

   Cały trik polega na tym, żeby dotykać szybko ten właśnie ekran, że “system jest aktualny”. Po chwili, u mnie po kilkudziesięciu dotykach, wyskoczy komunikat, że jest do pobrania i zacznie pobierać. Sądzę, że aktualizacja przyjdzie normalnie ale jeśli ktoś nie może się doczekać, to w ten właśnie sposób może niejako wymusić aktualizację. Tylko wyłącz sobie wcześniej bluetooth w telefonie, żeby zegarek się z nim nie łączył i połącz z WiFi w zegarku.

   • Tomek Kuba Tomana

    Dziękuję bardzo c:

   • Tomek Kuba Tomana

    Mam jednak jeszcze jeden problem… gdy już uda mi się przeklikać przez ten komunikat, pojawia mi się “naładuj zegarek, aby zaktualizować” czy coś takiego na białym tle.. więc podłączam zegarek do ładowania lecz nic się nie dzieje i po chwili po prostu wyrzuca mnie z powrotem do ustawień

    • Teth

     Zegarek powinien być naładowany powyżej określonego poziomu, dopiero wówczas można go zaktualizować. Samo podłączenie, gdy jest poniżej tego poziomu, nie wystarczy. Najpierw naładuj a dopiero później aktualizuj.

     • Marcin

      niestety ja mam tak samo. Zegarek na 100% i cały czas ten sam komunikat.

      Pomoze ktoś ?

     • Łukasz

      Pomoże – Polacy powinni sobie pomagać. U mnie był ten sam komunikat na białym tle ‘proszę naładować baterię’ mimo że telefon był na 100% naładowany. Najpierw wyłączyłem w telefonie Bluetooth (nie wiem czy to akurat pomogło), potem wróciłem do Aktualizacji, i mimo że komunikat o bateri nadal się pojawiał cały czas szybko stukałem w wyświetlacz, zadziałało chyba dopiero za 3cim razem, trzeba to wpowtórzyć kilka razy. Tak więc dla otuchy, mimo tego komunikatu o baterii da się zrobić aktualizację, u mnie się udało na Androida 2.0 i działa.

 • Khoval

  lipa włącza mi sie pobieranie i po chwile wraca do ekranu startowego… kurde mam nadzieje ze to szybko poprawia bo juz tak dlugo czekam na wear 2.0

 • Khoval

  Udało mi się zainstalować nowe oprogramowanie :) jak na razie jest genialne :)) a zegarek naprawde jak na razie chodzi szybciej i plynniej

 • Marcin

  Dzisiaj spróbowałem aktualizacji na huawei watch i nie wiem dlaczego cały czas mam komunikat ,,naładuj zegarek by zaktualizować. Zegarek naładowany 100% a info jak bylo tak jest.

  Czy jest w stanie ktoś mi pomóc ?

Przeczytaj następny wpis

Zeskanuj specjalny kod, a Spotify odtworzy daną piosenkę

...czyli prosty sposób na ułatwienie życia użytkownikom

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona