Rusza możliwość rejestracji usługi Samsung Guard S8. Co warto wiedzieć? | Tabletowo.pl

Rusza możliwość rejestracji usługi Samsung Guard S8. Co warto wiedzieć?

Dołącz do dyskusji 0

Samsung uruchomił dziś polską stronę rejestracji w usłudze Guard S8, dzięki której zyskujecie kilka fajnych profitów dla Waszych Galaxy S8 i Galaxy S8+. Rejestracja nie zajmuje wiele czasu, jednak są kwestie, na które należałoby zwrócić uwagę.

Po pierwsze, warto wiedzieć, jakie dokładnie bonusy daje nam Guard S8. Opisywaliśmy już dla Was zasady tego programu, dlatego też bez zbędnego przedłużania, wszystkich niewtajemniczonych zapraszam do lektury podlinkowanego artykułu. Optymistycznie zakładam jednak, że większość z Was to świadomi konsumenci, którzy zapewne zdążyli już poznać regulamin usługi Guard S8 od deski do deski.

Co warto mieć pod ręką?

Proces rejestracji jest raczej dość prosty. Całość jest powiązana z naszym kontem w serwisie my-samsung.com. Warto jednak mieć przy sobie dowód zakupu, zwłaszcza, jeśli nie macie dobrej pamięci i po prostu nie jesteście w stanie przypomnieć sobie, kiedy zakupiliście Waszego Samsunga Galaxy S8 lub Galaxy S8+. W toku rejestracji pada pytanie o datę nabycia produktu. Musiałem tutaj trochę pogłówkować, dlatego też już teraz sygnalizuję Wam konieczność podania tej daty w formularzu.

Przyda się także IMEI. Oczywiście, zawsze można ratować się kodem wpisywanym na dialerze: *#06#, jednak zapewne znajdzie się tutaj grupa osób, która postanowi ambicjonalnie przepisać ten kod z pudełka, w którym znajdowało się urządzenie w chwili zakupu ;) I tutaj czyha na Was pierwsza pułapka. Po najechaniu kursorem na ikonę pytajnika formularz zgłoszeniowy sugeruje, żeby podawać IMEI wraz z ukośnikami, w formacie 12345/67/8910/12. Nie róbcie tego, bo przy próbie przejścia do kolejnego kroku system wyrzuci Wam komunikat o znakach niedozwolonych, więc będziecie musieli te dane poprawiać.

Z szacunku do Czytelnika pozwolę sobie pominąć uzupełnienie takich danych, jak Wasze dane adresowe czy numer telefonu. Akurat w tej kwestii jesteśmy wręcz prowadzeni za rękę, toteż nie ma tutaj nad czym się zatrzymywać. Opcjonalnie możecie również napisać Samsungowi, z jakiego urządzenia migrujecie na Galaxy S8 lub Galaxy S8+. Po prawidłowym wypełnieniu powyższych danych, powinniście zobaczyć taki komunikat:

Jak więc widzicie, godząc się na powyższe warunki przy jednoczesnej akceptacji zgód marketingowych, zostajecie „beneficjantami” Guard S8. Szczerze mówiąc, rozumiem znaczenie tego słowa, jednak odnoszę nieodparte wrażenie, że Samsung nieco zaszalał ze słownikiem. No, ale grunt, że urządzenie udało się zgłosić do programu. Co dalej?

Oczywiście, kolejnym krokiem jest potwierdzenie wcześniej podanych informacji, wliczając w to dane teleadresowe i IMEI. W kolejnym kroku możecie sobie dodatkowo wydrukować formularz potwierdzający rejestrację, chociaż odnoszę wrażenie, że tutaj producent daje nam w stu procentach wolną rękę.

Ostatecznie te same dane otrzymacie również w e-mailu. Ostatnim akcentem rejestracji jest jej oficjalne potwierdzenie drogą elektroniczną.

Problemy, problemy

Dziś rozmawiałem już z dwoma osobami, które nie były w stanie ukończyć procedury rejestracji. System zdawał się „nie widzieć” potwierdzenia wyrażenia zgód na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Wspólnym mianownikiem moich dwóch znajomych jest to, że posiadają oni Galaxy S8+. Być może to tylko przypadek, jednak już teraz sygnalizuję Wam, że nie wszystko zdaje się działać w stu procentach idealnie.

Znajomy dzwonił do Samsunga, gdzie miał usłyszeć, że informatycy pracują już nad załataniem usterki. U mnie, z poziomu Opery, wszystko ruszyło bezproblemowo. Mimo wszystko, z dziennikarskiego obowiązku, muszę poinformować Was o tym, że niektórzy użytkownicy napotykają na problemy natury technicznej. Jeśli uda mi się ustalić w tej sprawie coś nowego, zaktualizuję wpis.

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy Wam udało się bez żadnego problemu zarejestrować w usłudze Guard S8.

źródło: własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona