Lenovo Z5 Pro (fot. Weibo)

Rozsuwany Lenovo Z5 Pro zadebiutuje dopiero w październiku, ale już możemy zobaczyć, jak wygląda

W przypadku Lenovo Z5 producent naobiecywał gruszek na wierzbie i chociaż wszystkie serwisy go za to zbeształy, to klienci i tak rzucili się na ten model jak fani Apple na najnowszego iPhone’a. Marka najwyraźniej chce się mimo wszystko zrehabilitować w oczach dziennikarzy, ponieważ szykuje coś naprawdę z najwyższej półki – model Lenovo Z5 Pro. Smartfon oficjalnie zadebiutuje dopiero w październiku, ale Chińczycy już teraz pokazali, jak będzie wyglądał.

Vivo NEX i Oppo Find X wyznaczyły nowy kierunek, w którym najpewniej prędzej czy później pójdzie cała branża. W pierwszej kolejności zrobią to jednak Xiaomi i Lenovo. Obaj producenci przygotowują bowiem rozsuwane smartfony – mowa o modelach Mi Mix 3 i Z5 Pro. Co więcej, oba zadebiutują oficjalnie już w przyszłym miesiącu.

Reklama
Xiaomi Mi Mix 3 (fot. @donovansung)

Xiaomi już pokazało, jak będzie wyglądać następca Mi Mix 2S. Teraz na analogiczny krok zdecydowało się Lenovo. Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest niewątpliwie fakt, iż praktycznie cały panel przedni pokrywa wyświetlacz. W ekranie nie ma tak znienawidzonego przez wiele osób wycięcia, jedynie pod jego dolną krawędzią znajduje się tzw. podbródek.

Gdzie więc podziały się wszystkie niezbędne elementy, które zwykle znajdują się na przodzie smartfona? Jak już zapewne się domyślacie, znajdują się one pod ekranem, na wysuwanej spod spodu części urządzenia. W tym miejscu warto odnotować, że za wysuwanie nie odpowiadają żadne automatyczne mechanizmy – użytkownik musi zrobić to samodzielnie, własnymi rękoma.

Lenovo Z5 Pro (fot. Weibo)

Lenovo nie pokazało plecków Lenovo Z5 Pro, ale już wiadomo, że nie będzie na nich czytnika linii papilarnych, ponieważ skaner zostanie zintegrowany z wyświetlaczem, jak ma to miejsce w coraz większej części nowych smartfonów chińskich producentów.

Producent na razie nie zdradził żadnych szczegółów na temat specyfikacji technicznej Lenovo Z5 Pro, ale można się spodziewać, że będzie ona mocniejsza niż lista parametrów Lenovo Z5. Firma zapewne zastosuje procesor Qualcomm Snapdragon 710 lub nawet coś mocniejszego, bez wątpienia pojawią się też konfiguracje z 64 GB i 128 GB pamięci wbudowanej oraz 6 GB RAM, a może nawet i 8 GB RAM. Na pleckach na 100% znajdzie się podwójny aparat, a całość pracować będzie pod kontrolą Androida z nakładką ZUI.

Źródło: Weibo przez GizmoChina