AliExpress logo

Rok gwarancji na smartfony i tablety na AliExpress za darmo

Sporo ludzi chciałoby spróbować zakupów na AliExpress ale nieco się boi – to dla nich nadal zbyt egzotyczne. Strach przed otrzymaniem bubla zamiast zamawianego towaru jest spory, ale pomóc może świadomość, że od teraz Allianz oferuje tam roczną gwarancję na mobilną elektronikę.

AliExpress na stronie dotyczącej nowej usługi informuje:

Jeśli telefon lub tablet kupiony na AliExpress przestał działać z powodu wady fabrycznej, Allianz Global Assistance pomoże ci szybko naprawić lub wymienić urządzenie. Usługa jest dostępna dla wszystkich urządzeń kupionych przez klientów z Hiszpanii, Francji, Polski, Niemiec, Belgii, Włoch i Holandii.

Allianz zapewnia, że w razie awarii sprzętu, można wypełnić wniosek, w którym określamy problem, a następnie przesyłamy go online za pośrednictwem specjalnej strony.

Trudno stwierdzić, w jaki sposób dokładnie będzie działać ta usługa. Możliwe, że Allianz będzie tylko ubezpieczał przesyłkę z niesprawnym sprzętem, którą wyślemy z powrotem do sprzedawcy z Chin. Inna opcja jest taka, że ubezpieczyciel będzie współpracował z krajowymi serwisami elektroniki i będzie na miejscu wymieniał smartfony i tablety na nowe, choć moim zdaniem to mało prawdopodobny scenariusz.

Jedynym sposobem, żeby się przekonać, jak to dokładnie działa, jest zakupienie jakiegoś smartfonu o wysokim ryzyku wady fabrycznej ;) Zapewne za jakiś czas pojawią się pierwsi klienci, którzy skorzystają z oferowanego przez AliExpress i Allianz rozwiązania – wtedy będzie można o nim powiedzieć nieco więcej. W grunt, że można teraz skorzystać z tego typu pomocy, i to bez ponoszenia dodatkowych opłat.

 

źródło: AliExpress, Allianz dzięki SpidersWeb