W Plusie na kartę użytkownicy mogą łączyć się w duety. Play poszedł o krok dalej, ponieważ od dziś pozwala swoim klientom tworzyć całe rodziny. Jakie są profity? Ma być prosto, tanio i wygodnie.
Użytkowników oczywiście nie muszą łączyć więzy krwi, aby mogli skorzystać z nowej oferty – Rodzina w Play na kartę to tylko umowna jej nazwa. Grupę mogą jednak stworzyć wyłącznie ci klienci, którzy mają numer na kartę, gdyż w abonamencie dostępna jest inna, dedykowana rodzinom oferta.
Proces tworzenia rodziny jest prosty jak budowa cepa – jedyne, co trzeba zrobić, to najpierw wysłać SMS o treści START.979 na numer 111, a następnie dodać kolejne numery, wysyłając SMS o treści DODAJ (i tu numer telefonu kolejnego członka) na numer 258. Dzięki temu później właściciel-administrator może samodzielnie włączyć każdemu pakiet, który obejmuje: nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y oraz nielimitowany internet. W tym ostatnim przypadku faktycznie do wykorzystania jest jednak 15 GB – po przekroczeniu włącza się lejek. Cena pakietu to 25 złotych od osoby. Jest on ważny przez 30 dni od momentu aktywacji. Opłata pobierana jest z konta założyciela rodziny.
Oferta Rodzina w Play na kartę jest już dostępna dla wszystkich klientów sieci Play. Nie trzeba kupować nowego startera – pakiet za 25 złotych można włączyć w każdej taryfie (pod warunkiem, że utworzy się grupę). Warto też dodać, że historia aktywności, tj. połączenia, SMS-y i korzystanie z internetu, jest dostępna wyłącznie dla właściciela danego numeru, nikt poza nim jej nie zobaczy, nawet administrator rodziny.
Przy okazji Play wprowadził także ofertę Solo w Play na kartę. Za 25 złotych miesięcznie klient otrzymuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych i 10 GB internetu. W tym ostatnim przypadku po wykorzystaniu pakietu użytkownik płaci za transfer zgodnie z cennikiem.
Do tego w roamingu w Unii Europejskiej klient dostaje do dyspozycji 100 minut (potem minuta wychodząca kosztuje 6 groszy, a przychodząca 3 grosze), 50 SMS-ów i MMS-ów (kolejne kosztują – odpowiednio – 1 grosz i 10 groszy) oraz 500 MB internetu (po wykorzystaniu 1 MB kosztuje 1,23 gr).
Źródło: informacja prasowa, Spider’s Web