Samsung One UI logo
One UI (fot. Samsung)

Rodzina Galaxy S8 i Note 8 raczej bez wsparcia dla nowego interfejsu One UI. A szkoda… (AKTUALIZACJA)

Podczas wczorajszego wydarzenia, większość komentarzy skupiła się na legendarnym, rozkładanym smartfonie, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy niemal trzy lata temu. Warto jednak przypomnieć, że sporo zmian pojawi się dla już obecnych na rynku smartfonów Samsunga, choć – niestety – nie dla wszystkich.

Wypada przypomnieć, że Samsung Experience zostanie zastąpiony przez interfejs o nazwie One UI. Producent deklaruje, że nawigacja po nim ma być o wiele prostsza i bardziej intuicyjna. O szczegółach związanych ze zmodyfikowanym ekosystemem producenta pisał dla Was wczoraj Grzesiek, więc wszystkich, którzy chcieliby poznać szczegóły i główne założenia One UI, pozwolę sobie serdecznie zaprosić do tego wpisu.

Warto natomiast zwrócić Waszą uwagę na to, że One UI w swoich początkach ma być towarem bardzo ekskluzywnym. O ile śledzę branżę mobilną, to migracja z TouchWiza na aktualną wersję nakładki też nie była dostępna dla szerokiego spektrum urządzeń, jednak zdecydowanie dziwi mnie to, że producent z Korei Południowej odpuścił sobie zaktualizowanie rodziny Galaxy S8, a nawet Note’a 8.

Samsung One UI – aplikacja Wiadomości (fot. Samsung)

Okazuje się, że One UI trafi na następujące smartfony:

  • Samsung Galaxy S9,
  • Samsung Galaxy S9 Plus,
  • Samsung Galaxy Note 9.

Spodziewamy się, że beta testy nakładki rozpoczną się jeszcze w listopadzie 2018 roku. Na początku na kilku wybanych rynkach: w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Korei Południowej, a później również w innych krajach. Stabilna wersja interfejsu trafi natomiast na pokłady Galaxy S9, Galaxy S9+ i Galaxy Note 9 w styczniu 2019 roku.

Szkoda, że Samsung w niezbyt wyszukany sposób motywuje użytkowników do przejścia na nowsze wersje swoich smartfonów. Nie narzekałbym, gdyby Galaxy S9 był w znaczącym stopniu lepszą i wydajniejszą maszyną od Galaxy S8. Mam jednak co do tego mieszane uczucia.

źródło: Tom’s Guide

AKTUALIZACJA

Zgodnie informacjami, do jakich dotarł popularny leakster, Iceuniverse, rodzina Galaxy S8 oraz Samsung Galaxy Note 8 mają jednak otrzymać nową nakładkę graficzną One UI. W swoim tweecie wskazuje on na to, że informacja pochodzi od wyższego rangą pracownika Samsunga. Wygląda więc na to, że posiadacze ósmych Galaktyk, cały czas są w grze. Poniżej tweet: