Pamiętacie psa-robota AIBO od Sony? Pojawi się jego następca! | Tabletowo.pl

Pamiętacie psa-robota AIBO od Sony? Pojawi się jego następca!

Dołącz do dyskusji 0

Ależ ja za dzieciaka chciałem mieć tę zabawkę w domu! Pies AIBO był namiastką Sztucznej Inteligencji, i do tego bezbłędnie animalizował kawałek plastiku i krzemu, naśladując niektóre pieskie zachowania. I tak, po ponad 17 latach od pojawienia się pierwszego AIBO, Sony najwyraźniej wraca do tego pomysłu.

Od 1999 roku robot AIBO doczekał się trzech generacji, różniących się funkcjami i stopniem zaawansowania. Chociaż linia psopodobnych robotów Sony nigdy nie była sukcesem sprzedażowym, to przez długi czas stanowiła niemal ikonę japońskiego producenta jako firmy nadającej kierunek nowym technologiom i inteligentnym gadżetom.

AIBO trzeciej generacji

Roboty AIBO przestały być produkowane w 2006 roku, z uwagi na niską opłacalność kontynuowania tego projektu, jednak miłośnicy marki Sony mogli zauważyć go w reklamach smartfonów Xperia jeszcze trzy lata temu. Wiele modeli pojawiło się na specjalnej wystawie producenta, który wspominał w zeszłym roku 70. rocznicę swojego istnienia.

Jeśli wierzyć informacjom przekazanym przez The Wall Street Journal, Sony od jakiegoś czasu pracuje nad robotem przypominającym psa. Mało tego – podobno ma zamiar go zaprezentować w przyszłym miesiącu. Ma być duchowym spadkobiercą „wspaniałego AIBO”. Ciekawe, czy projektantem nowego robota znów zostanie Hajime Sorayama – jego twórczość to kwintesencja japońskiego podejścia do sztuki.

Co z tego wyniknie – zobaczymy. Jednak wiadomość o wskrzeszeniu kultowej zabawki Sony wywołało na mojej twarzy uśmiech sentymentu. Nawet jeśli nowy AIBO nie okaże się hitem, to i tak będę wyczekiwał jego premiery :)

źródło: The Wall Street Journal przez The Verge (1) i (2)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona