Reklama

Kolorowa przygodówka Rime za darmo w Epic Game Store

Z okazji trwającej jeszcze Epic Mega Sale (o której więcej poczytać możecie tutaj), postanowiono udostępnić graczom nie jedną, a aż dwie darmowe gry. Pierwszą z nich jest mały (ale bardzo dobrze oceniany) horror Stories Untold, który nadal możecie przypisać do swojego konta. Teraz przyszedł czas na drugą produkcję – Rime, którą dzięki hojności Epic Games także możecie całkowicie bezpłatnie ograć na swoich komputerach.

Reklama

Czym jest Rime od Tequila Works (twórcy m.in. Deadlight)? Jest to kolorowa gra przygodowa, która zadebiutowała na rynku w 2017 roku i z miejsca podbiła zarówno serca krytyków, jak i graczy. Naszym bohaterem jest chłopiec, który znalazł się na tajemniczej wyspie. Podczas gry próbujemy się z niej wydostać, rozwiązując przy tym sporo ciekawych zagadek logicznych. Nasz protagonista całkiem nieźle radzi sobie również we wspinaczce — co pomoże nam w sekwencjach zręcznościowych.

Na platformie Steam aż 90% recenzji graczy ma wydźwięk pozytywny, zaś ocena recenzentów na Metacritic to 78 punktów. Jak możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu i zwiastunie, Rime cechuję się ładną, kolorową i minimalistyczną oprawą wizualną.

Gra dostępna jest na komputerach z Windowsem i ma polską wersję językową (napisy).

Minimalne wymagania Rime prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows 7 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5 2310 2,9 GHz / AMD FX-6300
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: GTX 550 Ti 1 GB/ Radeon 6950 1 GB lub lepsza
  • Wymagane wolne miejsce na dysku: 7700 MB

Rime możecie pobrać ze strony Epic Game Store lub w bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy Rime zniknie 30 maja z darmowej oferty Epic Game Store, to zastąpi je City of Brass, czyli pierwszoosobowa gra przygodowa od twórców BioShock. Kiedy zostanie ona udostępniona, niezwłocznie Was o tym poinformujemy. Przypominamy również że do 30 maja możecie przypisać do konta Epic Games Store horror Stories Untold.

Źródło: Epic Games Store