Reklama

Stories Untold za darmo w Epic Games Store, a do tego inne gry taniej nawet o 75%

Jak co dwa tygodnie znów informujemy Was o kolejnej darmowej grze od Epic Game Store! Tym razem w ręce graczy oddano mały niezależny horror od studia No Code, który jest połączeniem czterech różnych historii składających się na jeden koszmar.

Reklama

Cała gra jest osadzona w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, co mocno podkreślane jest za pomocą specyficznej oprawy graficznej. Stories Untold nie należy do gier szczególnie dużych i długich (pełne przejście zajmie wam zaledwie kilka godzin), ale jest to tytuł dobrze oceniany i zdobył dużo nagród. Na platformie Steam gra może pochwalić się 87% pozytywnych opinii, a na Metacritic oceną 81 punktów.

Cała mechanika gry polega na przeglądaniu treści tajemniczych kaset, które z czasem robią się coraz bardziej przerażające. Wpływa to na psychikę naszego bohatera, przez co popada on w pewnego rodzaju paranoje i zaczyna widzieć różne zjawiska nadprzyrodzone.

Stories Untold składa się z 4 różnych historii, które tworzą jedno straszne doświadczenie – a przynajmniej tak reklamują swoją grę twórcy. Całości doświadczenia towarzyszy nam również bardzo dobra ścieżka dźwiękowa i klimatyczna (choć dość prosta) oprawa graficzna.

Gra dostępna jest zarówno na PC z Windowsem, jak i na komputerach z MacOS. Stories Untold charakteryzuje się niskim wymaganiami sprzętowymi, więc nawet na starszych sprzętach nie powinniście mieć problemów z odpaleniem tego tytułu. Gra nie posiada niestety polskiej wersji językowej.

Stories Untold możecie pobrać ze strony Epic Game Store lub w bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy Stories Untold zniknie 30 maja z darmowej oferty Epic Game Store, to zastąpi je RIME. Kiedy zostanie ona udostępniona, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Przy okazji warto wspomnieć, że na platformie Epic Game Store wystartowała promocja EPIC MEGA SALE w której rabaty sięgają aż 75%. Do wyboru jest masa pozycji, m.in. Metro Exodus za 116,75 złotych (zamiast 209 złotych), Metro: Last Light Redux za 17,99 złotych (zamiast 71,99 złotych), Ashen za 64,25 złotych (zamiast 139 złotych), Close to the Sun za 67,99 złotych (zamiast 107,99 złotych), World War Z za 29,82 złotych (zamiast 89 złotych), Subnautica za 92,99 złotych (zamiast 189,99 złotych) i The Witness za 31,49 złotych (zamiast 142,99 złotych).

Źródło: Epic Games Store